Bývanie

Stavebníctvo

 • Správne postavená škola je cestou k vedomostiam aj zdraviu žiakov

  14.09.2021, Petra Liptajová

  Velux-skola-4-X.jpg

  Cesta k znižovaniu uhlíkovej stopy vedie nielen cez obnovu obytných domov a bytového fondu. Potrebné sú aj renovácie verejných budov, akými sú napríklad školy.

 • Dizajnový a environmentálny koncept C2C v stavebnom sektore

  13.09.2021, Juraj Turzo

  Schueco-C2C-7-X.jpg

  Na to, aby mohli developeri stavať udržateľným spôsobom, potrebujú riešenia, ktoré sú mimoriadne kvalitné, šetrné k zdrojom a pripravené pre skúšky v budúcnosti. Princíp certifikácie Cradle to Cradle tieto požiadavky prenáša na úroveň produktu.

 • Dbajte, aby ste pracovné miesto mali praktické. Môžete predísť vyhoreniu

  13.09.2021, ABC-bývanie.sk

  shutterstock_1670791036-2-X.jpg

  Komukoľvek sa môže stať, že v práci vyhorí. Odrazu mu príde veľmi náročné pracovať na úlohách, nebude sa mu chcieť do práce vstávať a už len myšlienka na povinnosti je preňho ťaživá.

 • PlanRadar aj na stavbe najvyššej kancelárskej budovy v Európe

  30.08.2021, Ivan Zich

  Varso-Place-Varsava-5-X.jpg

  Spoločnosť HB Reavis, ktorá je aj na Slovensku známa úspešnými developerskými projektmi, sa v Poľsku spojila s aplikáciou PlanRadar. Tú využíva pri výstavbe projektu Varso Place vo Varšave. Po dokončení to bude najvyššia kancelárska budova v Európe.

 • Zelené strechy: nefalšovaná radosť a úžitok z blízkosti prírody

  26.08.2021, ABC-bývanie.sk

  Zelene-strechy-4-X.jpg

  Deficit chýbajúcej zelene a prírody, ktorá neraz prehráva s urbanizáciou, dolieha na ľudí čoraz väčšmi. Pokrytie striech budov vegetáciou sa preto v poslednom čase stáva žiadaným trendom a cestou, ako aspoň sčasti tento negatívny vývoj zvrátiť.

 • Ako možno znížiť výskyt nedostatkov a nedorobkov na stavbe

  25.08.2021, Ivan Zich

  26c-shutterstock_114098614-2-X.jpg

  Súpis vád a nedostatkov čítajú stavební podnikatelia s rovnakým entuziazmom, s akým ho jeho autori píšu. Asi nikdy nedosiahneme stav, keď by sa namiesto zoznamu nedorobkov dal odovzdať len prázdny papier, hoci moderné digitálne nástroje v stavebníctve už dnes umožňujú znížiť výskyt chýb na minimum.

 • Zjemniť požiadavky na energetickú hospodárnosť budov je zlý nápad

  17.08.2021, Katarína Nikodemová

  Neapol-Nittmann-2-X.jpg

  Ministerstvo dopravy a výstavby SR má v úmysle zjemniť požiadavky na energetickú hospodárnosť budov, platforma Budovy pre budúcnosť to považuje za škodlivé, neodôvodnené a manipulatívne.

 • Colliers: investori si v strednej a vo východnej Európe naďalej veria

  13.08.2021, Katarína Dudáková

  3c-architecture-740399_1920-2-X.jpg

  Trhy strednej a východnej Európy stále pociťujú vplyv na transakčnú aktivitu, objem investičných tokov klesol medziročne približne o 22 percent. Tvrdí to spoločnosť Colliers, ktorá sa zaoberá profesionálnymi službami a riadením investícií v oblasti komerčných nehnuteľností.