Ako sa postarať o trávnik a bez veľkých starostí ho mať pekný?

18.11.2020, ABC-bývanie.sk | Exteriéry, záhrada

Kosenie trávnika v záhrada býva únavné. Predsa len, čím väčšia plocha, tým viac práce, ktorá sa podľa počasia pravidelne opakuje. Je dôležité na to mať tie najlepšie nástroje, aké vám prácu uľahčia.

Ponuka záhradných kosačiek na trhu je veľmi široká. Nie je problém si vybrať podľa ceny, výkonu alebo dizajnu. Prečo by kosačka nemala vyzerať dobre, keď do nej investujete zo svojho? Rozhodnúť sa môžete medzi viacerými značkami a ich modelmi. Netreba za ne ani dávať veľa peňazí, aby vám slúžili niekoľko rokov.

Kosacka-1-X.jpg


Stavte na klasiku

Kosačky sa delia najmä na elektrické a benzínové. Je len na vás, ktorý variant vám bude vyhovovať viac, hoci rozdielov nie je až tak veľa. Elektrická kosačka zvykne byť menšia a aj ľahšia, ale na druhej strane, má kábel, ktorý vás môže obmedzovať pri pohybe. Benzínová má zasa vyšší výkon, dlhšiu životnosť a je bez kábla, je však hlučnejšia, menej ekologická a treba do nej pravidelne kupovať palivo.


Zlatá stredná cesta

Možnosťou je ešte jeden typ. Aku kosačka je relatívne stále veľkou neznámou. Mohla by ale spĺňať viacero bodov, aby ste si vybrali práve ju. Výhodou akumulátora je najmä to, že je lacnejší. Takáto kosačka je zároveň tichšia a nemáte problém s káblom, čo by sa vám plietol pomedzi nohy, a neničí ani životné prostredie, pretože sa stále dobíja elektrinou.

Kosacka-2-X.jpg

Tieto kosačky sa hodia skôr do menších záhrad, takže pri výbere na to nezabudnite. Ak by ste nemali dosť batérií, museli by ste každú chvíľu prerušiť kosenie a počkať, kým sa nabije. Vyriešiť sa to dá, ak si kúpite niekoľko batérií, aby ste ich mali v zásobe. Popri ďalších výhodách je akumulátorová kosačka skvelou voľbou pre menšie pozemky, kde potom nie je potrebné toľko kosiť.

Kosacka-3-X.jpg

Foto: madmat.sk, zedspider/Shutterstock

Podobné články