Ako si spoľahlivo chrániť záhradu pred vonkajšími narušiteľmi?

21.07.2021, ABC-bývanie.sk | Exteriéry, záhrada

Záhrada je priestor, kde môžeme popustiť uzdu svojej fantázii a kreativite, aby sme vytvorili ideálne miesto na relax. Môžeme ju síce využiť na pestovanie kvetov či zeleniny, no jej prvoradým významom je oddych.

Záhrada plná kvetín pohladí dušu a aj keď si vyžaduje množstvo starostlivosti, odplatí sa vám vytvorením unikátnej atmosféry. Vytvoriť ju stojí nemálo energie i peňazí, preto je potrebné ju aj chrániť. Ako ju ochrániť pred vonkajšími vplyvmi či zvieracími návštevami?


Plot – základ na ohraničenie záhrady

Základom na vytvorenie vášho unikátneho priestoru je jeho ohraničenie a vymedzenie. Pozoruhodnou voľbou môžu byť betónové ploty, ktoré sa dajú realizovať v rozličných dizajnových variantoch. Vďaka tomu si môžete vybrať rozmanité verzie panelov a stĺpikov, ba zvoliť si aj farbu podľa svojich predstáv. Výhodou je tiež odolnosť takýchto plotov a ich skvelé schopnosti dopriať vám vo vašej záhrade dávku súkromia.

Zahrada-ochrana-beton-1-X.jpg

 Výhodou betónových plotov je to, že sa dajú namontovať veľmi rýchlo, hoci aj za jeden víkend


 

Betónové ploty sú výhodné aj preto, že sa dajú namontovať ohromne rýchlo – pokojne aj za jeden víkend. Ich dizajn je mimoriadne nadčasový a moderný, vďaka čomu ide stávku na istotu. Odolnosť materiálu je zároveň symbolom trvácnosti a bezpečnosti. Montáž je jednoduchá a dá sa zvládnuť svojpomocne, prípadne si objednať špecializovanú firmu.


Ochrana pred zvieratami: podhrabové dosky

Podhrabové dosky slúžia na posilnenie ochrany pred nechcenými návštevami – predovšetkým zvieracími. Môžu byť ideálnou voľbou, ak bývate v blízkosti lesa alebo chováte zvieratá či pestujete poľnohospodárske plodiny. Rovnako však chránia aj pred hlodavcami, takže sa hodia i do bežných záhrad na lepšiu ochranu voči vonkajším vplyvom. V skratke: ide o dosky obdĺžnikového tvaru, ktoré majú premyslený jednoduchý, nadčasový dizajn. A takisto sa dajú kúpiť aj vo viacerých farebných vyhotoveniach.


Betónové striešky predĺžia životnosť plota

Betónové striešky sú znamenitým estetickým prvkom, ktorý dodáva plotu omnoho lepší vzhľad. Okrem estetickej funkcie má však aj praktický zmysel – chráni múr plota pred vlhkosťou. Takéto striešky sú vhodné na rozličné typy murovaných plotov či okrasných múrov. Vyberať sa dá z rozmanitých tvarov a veľkostí, aby sa presne hodili k vášmu múru a ochránili ho pred stratou pevnosti či iným poškodeniam. Rovnako si môžete vybrať dizajn a farbu, aby sa vám hodili k exteriéru aj k samotnému plotu.

Zahrada-ochrana-beton-2-X.jpg

 Betónové striešky sú znamenitým estetickým prvkom


 

Foto: JABEST

Podobné články