Bazén: skutočná oáza pokoja a sviežosti vo vašej záhrade

17.08.2018, ABC-bývanie.sk | Exteriéry, záhrada

Interiér je pre našu spokojnosť a blaho veľmi dôležitý, fungovať v ňom nepretržite nedokážeme. Potrebujeme čerstvý vzduch, prírodu a okolie, ktoré nám dávajú novú energiu a pocit šťastia.

Preto si okrem kvalitného nábytku do obývacej izby či spálne vyberáme aj doplnky exteriéru, kde potom môžeme plnohodnotne fungovať. Ak niečo podobné potrebuje aj vaša záhrada a bazén v nej, určite sa spolu s nami pustite do príjemného čítania.

Bazen-chalupa-1-X.jpg


Všetky cesty vedú do bazéna

Záhrada získa rozmer navyše, ak bude na nej bazén. Nepôjde len o skrášlenie priestoru, ale aj o úžitok a potešenie pre vás a celú vašu rodinu. Bazén na vlastnom nádvorí krásnej záhrady je skutočnou oázou pokoja, sviežosti a relaxácie, za ktorú nemusíte nič platiť. Iste, okrem úvodnej investície. Stačí si vybrať univerzálnu dlažbu okolo bazéna, ktorá aj niečo vydrží, a o spojenie estetiky s funkcionalitou máte dokonale postarané.


Vlastnosti dlažby pri bazéne

V prvom rade si treba uvedomiť, že ide o špecifickú plochu, ktorá zväčša nie je chránená pred nepriaznivým počasím. Takýto obklad alebo lem bazéna by mal preto odolávať veľkým výkyvom teplôt.

Pravdaže, každý máme svoj vlastný vkus, takže otázka vybavenia exteriéru je výsostne individuálna. V širokom sortimente dnešnej ponuky takýchto obkladov si však určite nebudete mať problém vybrať to správne riešenie. Hlavné je, aby nebol príliš šmykľavý, príjemne sa ňom kráčalo, aby dlho vydržal a ľahko sa čistil.

Travertín je univerzálny kameň, ktorý odoláva aj tej najvyššej záťaži a dokonale ladí s akýmkoľvek priestorom. Dokonca si ho môžete nechať inštalovať aj do interiéru a jednoducho s ním kombinovať doplnky. Moderný online nábytok je vám predsa plne k dispozícii tiež.


Máte dosť miesta?

Prvou a hlavnou otázkou je, či máte v záhrade dosť miesta na vybudovanie bazéna. Dôležité je aj zistiť si pravidlá a stavebné predpisy vo vašej časti mesta alebo v obci. Ak je v blízkosti vášho domu aj dostatočne veľký septik, dajte si pozor na umiestnenie, aby ste nenarušili jeho dobré funkcie.

Aby to všetko bolo praktické, esteticky krásne a v súlade s bezpečnostnými normami, odporúča sa, aby ste si vybrali veľkosti najmenej 3 x 3 metre. A viac, pokiaľ sa dá. Nezabudnite pritom aj na priestor okolo bazéna, ktorým nie je len spomínaný lem, ale aj výstup z neho.

Samozrejmosťou je, ako inak, aj voda a to, aby ste jej mali vždy dosť. Dajte si pozor, aby ste na úkor radovánok v bazéne nestratili komfort dostatočného množstva vody v domácnosti. Pripomíname ešte, že bazén pri dome je síce fajn, ale treba sa oň a o kvalitu vody pravidelne starať. Napokon, ako o všetko, od čoho očakávame dlhodobé fungovanie a dobré úžitkové vlastnosti.

Foto: ABC-bývanie.sk

Podobné články