Máte doma materiál a chýba vám naň miesto? Pomôže vám stan

30.08.2022, ABC-bývanie.sk | Exteriéry, záhrada

Podnikatelia, stavitelia či bežní pracovníci. Pre tieto skupiny je obvyklé, že majú doma materiály, ktoré práve nevyužívajú. Môže ísť o zásoby na príležitostné použitie, prípadne o zvyšný materiál, ktorý sa pri práci nespotreboval.

Bola by škoda kúpený materiál vyhodiť. Na druhej strane, kde ho držať, ak naň zatiaľ doma nemáte využitie ani miesto? Riešením sú skladové stany: bezpečne v nich môžete skladovať všetko, čo potrebujete. Aké výhody so sebou takéto stany prinášajú?

shutterstock_199197917-stan-1-X.jpg


Požadovaná veľkosť stanu

Výhodou skladových stanov je o.i. aj to, že si ich môžete prispôsobiť. Niektoré modely majú systém, ktorý umožňuje stan zvýšiť alebo znížiť. Vďaka tomu sa do stanu zmestí aj skutočne objemný materiál, povedzme drevo. A naopak, ak máte materiálu menej, stan znížite a nebude vám na trávniku či inej ploche zaberať veľa miesta.


Kvalitná a pevná konštrukcia skladového stanu

Či vám môže stan odfúknuť? V žiadnom prípade! Skladové stany majú pevnú konštrukciu, ktorou len tak niečo nepohne. Samotná konštrukcia vám vydrží dlhé roky, preto ide najmä o jednorazovú investíciu do takéhoto typu úložného priestoru. Vďaka materiálu, z akého je konštrukcia vyrobená, zvládne stan aj nepriaznivé počasie či tuhú zimu.


Dobré vlastnosti plachty

Plachta, ktorá je v prípade stanu na očiach predovšetkým, je dôležitým prvkom. Vďaka zabudovaným ventilátorom dokáže plachta správne prepúšťať vzduch, čo zabráni hromadeniu tepla vo vnútri stanu a následnej kondenzácií vody. Plachta je zároveň ohňovzdorná, čím výrazne prispieva k ochrane stanu.

Mať k dispozícií skladový stan predstavuje veľkú výhodu pre každého, kto potrebuje odložiť veľké kusy materiálu a nemá ich kde držať. Ak potrebujete uložiť materiál sezónne, napríklad teraz cez leto, využiť môžete aj plachtové haly.

Foto: KPG-Payless/Shutterstock.com

Podobné články