Poradíme vám, ako vyťažiť maximum z vašej záhrady v novom šate

25.02.2022, ABC-bývanie.sk | Exteriéry, záhrada

Všetci si želáme, aby náš vlastný zelený priestor vyzeral čo najlepšie, ale čo s ním, keď už je všetko podľa vašich predstáv? Toľko ste sa venovali plánovaniu, sadeniu a prerezávaniu, až ste možno aj zabudli, že záhrada slúži aj na oddych a zábavu.

Treba mať v zálohe nejaké aktivity či podujatia, aby ste sa mohli baviť a nemuseli obávať, že vám niečo ujde. Vychutnajte si slnečné lúče a dajte si niečo dobré pod zub pri grilovaní s kamarátmi či blízkymi. Je to šanca zdokonaliť sa v nových kulinárskych postupoch, prekvapiť svojich najbližších tajným domácim receptom a pochváliť sa výsledkami tvrdej práce v záhrade.

Zahrada-Unsplash-1-X.jpg


Vydarené chvíle s partiou

Postarajte sa o dostatok miesta na sedenie, o dobrú hudbu a máte recept na skutočne skvelé popoludnie. Najmenším môžete zaobstarať napríklad skákací hrad. Budú nadšení, že môžu vystrájať a donekonečna sa pretekať, kto v hrade vyskočí najvyššie.

K vydarenej párty okrem dobrého jedla patrí aj dobrá zábava. Mimoriadnej obľube sa tešia vonkajšie hry pre dospelých a boduje aj stará dobrá klasika ako Jenga a Connect-4. V obrovskom formáte, ktorý môže sledovať celá partia, to budú to hviezdne atrakcie. Do rohu postavte tabuľu, ktorá poslúži ako tabuľka výsledkov, a máte postarané o dlhé hodiny priateľského súťaženia a zábavy.


Nezabudnuteľné miesto

Chcete tiež niečo, čo naozaj premení vašu záhradu na nezabudnuteľné miesto? Čo tak organizovať pravidelnú mesačnú tematickú párty, ktorá všetkým pomôže uvoľniť sa a vypustiť zo seba skryté dieťa? Môžete dokonca udeľovať ceny za najlepší kostým večera, najlepší dojem a podobne. Bude to šou, na ktorú nik z prítomných nikdy nezabudne.

Ponúkajú sa témy superhrdinov, Oscarového večera alebo dokonca tematická párty v kasíne Jamesa Bonda. A čo sa k zábavnej párty s témou 007 hodí lepšie ako vyskúšať si niektorú z najnovších kasínových hier, s nápojmi v rukách a telefónmi na stoloch?

Ak hľadáte niečo trochu tichšie a pokojnejšie, čo tak urobiť si knižný klub v plenéri? Skvelé je, že sa dá usporiadať za každého počasia (ak vám neprekáža trochu dažďa) a príjemne vám spestrí bežný týždeň.

Po prvé, strávite prepotrebný čas vonku s priateľmi a rodinou, takže sa nadýchate vzácneho čerstvého vzduchu a oddýchnete si od šoférovania, obrazovky atď. A po druhé, teraz, keď sa do ďalšieho stretnutia musíte dopracovať k cieľovej stránke, pomôže vám to naozaj sa sústrediť na čítanie. Perfektne sa večer odreagujete a oddýchnete si pri dobrej knihe, o ktorej sa potom môžete rozprávať so skupinou.


Obľúbený prístav pre vašich priateľov

Ak hľadáte zábavu do neskorých hodín, nachystajte ohnisko, postavte plátno s projektorom a pustite naživo nejaký šport. Pripravte nápoje a pochutiny na konzumáciu počas zápasu a vytvoríte vonku barovú atmosféru, kde sa budú všetci dlhé hodiny zhovárať, presúvať a zabávať. Takto sa z vašej záhrady stane obľúbené miesto návštev vašich priateľov a kolegov na sledovanie živých športových prenosov.

Nuž a teraz je len na vás, aby ste si vybrali a realizovali, čo vás zaujalo. Len sa nezabudnite popri svojej úlohe hostiteľa aj zapojiť a baviť, nech naozaj máte pocit, že všetka tá tvrdá práca a príprava stáli za to.

Foto: Florian Schmidinger, Unsplash

Podobné články