Poradíme vám, ako vyťažiť maximum z vašej záhrady v novom šate

25.02.2022, ABC-bývanie.sk | Exteriéry, záhrada

Všetci si želáme, aby náš vlastný zelený priestor vyzeral čo najlepšie, ale čo s ním, keď už je všetko podľa vašich predstáv? Toľko ste sa venovali plánovaniu, sadeniu a prerezávaniu, až ste možno aj zabudli, že záhrada slúži aj na oddych a zábavu.

Treba mať v zálohe nejaké aktivity či podujatia, aby ste sa mohli baviť a nemuseli obávať, že vám niečo ujde. Vychutnajte si slnečné lúče a dajte si niečo dobré pod zub pri grilovaní s kamarátmi či blízkymi. Je to šanca zdokonaliť sa v nových kulinárskych postupoch, prekvapiť svojich najbližších tajným domácim receptom a pochváliť sa výsledkami tvrdej práce v záhrade.

Zahrada-Unsplash-1-X.jpg


Vydarené chvíle s partiou

Postarajte sa o dostatok miesta na sedenie, o dobrú hudbu a máte recept na skutočne skvelé popoludnie. Najmenším môžete zaobstarať napríklad skákací hrad. Budú nadšení, že môžu vystrájať a donekonečna sa pretekať, kto v hrade vyskočí najvyššie.

K vydarenej párty okrem dobrého jedla patrí aj dobrá zábava. Mimoriadnej obľube sa tešia vonkajšie hry pre dospelých a boduje aj stará dobrá klasika ako Jenga a Connect-4. V obrovskom formáte, ktorý môže sledovať celá partia, to budú to hviezdne atrakcie. Do rohu postavte tabuľu, ktorá poslúži ako tabuľka výsledkov, a máte postarané o dlhé hodiny priateľského súťaženia a zábavy.


Nezabudnuteľné miesto

Chcete tiež niečo, čo naozaj premení vašu záhradu na nezabudnuteľné miesto? Čo tak organizovať pravidelnú mesačnú tematickú párty, ktorá všetkým pomôže uvoľniť sa a vypustiť zo seba skryté dieťa? Môžete dokonca udeľovať ceny za najlepší kostým večera, najlepší dojem a podobne. Bude to šou, na ktorú nik z prítomných nikdy nezabudne.

Ponúkajú sa témy superhrdinov, Oscarového večera alebo dokonca tematická párty v kasíne Jamesa Bonda. A čo sa k zábavnej párty s témou 007 hodí lepšie ako vyskúšať si niektorú z najnovších kasínových hier, s nápojmi v rukách a telefónmi na stoloch?

Ak hľadáte niečo trochu tichšie a pokojnejšie, čo tak urobiť si knižný klub v plenéri? Skvelé je, že sa dá usporiadať za každého počasia (ak vám neprekáža trochu dažďa) a príjemne vám spestrí bežný týždeň.

Po prvé, strávite prepotrebný čas vonku s priateľmi a rodinou, takže sa nadýchate vzácneho čerstvého vzduchu a oddýchnete si od šoférovania, obrazovky atď. A po druhé, teraz, keď sa do ďalšieho stretnutia musíte dopracovať k cieľovej stránke, pomôže vám to naozaj sa sústrediť na čítanie. Perfektne sa večer odreagujete a oddýchnete si pri dobrej knihe, o ktorej sa potom môžete rozprávať so skupinou.


Obľúbený prístav pre vašich priateľov

Ak hľadáte zábavu do neskorých hodín, nachystajte ohnisko, postavte plátno s projektorom a pustite naživo nejaký šport. Pripravte nápoje a pochutiny na konzumáciu počas zápasu a vytvoríte vonku barovú atmosféru, kde sa budú všetci dlhé hodiny zhovárať, presúvať a zabávať. Takto sa z vašej záhrady stane obľúbené miesto návštev vašich priateľov a kolegov na sledovanie živých športových prenosov.

Nuž a teraz je len na vás, aby ste si vybrali a realizovali, čo vás zaujalo. Len sa nezabudnite popri svojej úlohe hostiteľa aj zapojiť a baviť, nech naozaj máte pocit, že všetka tá tvrdá práca a príprava stáli za to.

Foto: Florian Schmidinger, Unsplash

Podobné články

 • Prečo môže byť záhradný domček z dreva lepším riešením?

  Zahradny-domček-shutterstock-2-X.jpg

  Drevo, plast, plech či murovaná stavba? S touto dilemou sa stretávame aj pri záhradných domčekoch, ktoré sú aj v našich končinách čoraz populárnejšie. Dajú sa využiť na viacero účelov, nielen na skladovanie vecí či dreva. Aj preto sa vynára otázka, ako si vybrať konkrétny záhradný domček a aký materiál zvoliť. Ako teda na to?

 • Vrúbľovacie kliešte: skvelý pomocník v záhrade a vo vinohrade

  Vrublovacie-klieste-6-X.jpg

  Práce v záhrade a vo vinohradoch sezónne obmedzujeme aj na proces vrúbľovania. S tým sa spájajú rozličné klimatické obmedzenia a technické vychytávky. Práve pre efektívnosť pri práci využívame aj špeciálne náradie na vrúbľovanie. Nezaobídeme sa bez vrúbľovacích klieští, ktoré si vyberáme podľa funkčných vlastností. Aké majú byť, aby nám uľahčili vrúbľovanie?

 • Máte doma materiál a chýba vám naň miesto? Pomôže vám stan

  shutterstock_199197917-stan-2-X.jpg

  Podnikatelia, stavitelia či bežní pracovníci. Pre tieto skupiny je obvyklé, že majú doma materiály, ktoré práve nevyužívajú. Môže ísť o zásoby na príležitostné použitie, prípadne o zvyšný materiál, ktorý sa pri práci nespotreboval.

 • Skrášlite si fasádu či konštrukcie v záhrade popínavými rastlinami

  Hornbach-ziva-fasada-8-X.jpg

  Stavby porastené zeleňou pôsobia tajomne a romanticky. Popínavé rastliny dokážu úplne zmeniť vzhľad objektu. Pokiaľ túžite po novom výzore stien, altánka či pergoly, vyskúšajte živú fasádu.

 • Pri údržbe záhrady vám bez veľkej námahy poslúžia šikovní pomocníci

  shutterstock_1789023152-akukosacka-2-X.jpg

  Azda uznáte, že exotické dovolenkové destinácie dokáže nahradiť aj záhrada. Posledné dva roky nás v tom určite utvrdili. Nie je to však také priamočiare, ako sa zdá. Aby nám záhrada na relax ponúkla dobré podmienky, treba sa o ňu pravidelne starať. A ani teraz s príchodom teplejších dní to nebude inak.

 • Investícia do vŕtanej studne sa rodine môže vrátiť za šesť rokov

  Voda-studna-4-X.jpg

  So zdražovaním vodného a stočného, ako aj s problémami so suchom je vlastná studňa či vrt pre mnohých ideálnym zdrojom úžitkovej i pitnej vody. Na čo všetko treba myslieť pri zabezpečení studne a koľko to stojí? Zhrnuli sme to v piatich krokoch.