10 praktických tipov na vianočné darčeky pre domácich majstrov

06.12.2019, ABC-bývanie.sk | Hobby, relax, voľný čas

Patrí váš manžel, brat, starý otec, švagor či kamarát k tým typom mužov, ktorých vidno viac v záhrade alebo v dome, ako niečo majstrujú? Možno si práve lámete hlavu nad tým, čím by ste ich potešili na Vianoce.

Ak máte doma kutila, asi najviac sa poteší užitočným darčekom, ktoré bude môcť dennodenne využívať. Aké to však sú? Pozrime sa na desať praktických darčekov, ktoré pohladia dušu každého domáceho majstra.

Domaci-majster-1-X.jpg


1. Súprava domáceho náradia

Má váš priateľ či rodinný príslušník kufrík s náradím? Ak nie, máte rovno tip na darček. Ak súpravu aj má, stačí sa na ňu pozrieť a popremýšľať, či sa neponosoval, že niektoré pracovné náčinie mu už neslúži, ako má, či mu niečo chýba, a jednoducho mu náradie dokúpiť.


2. Meracie pásmo

Každý kutil by mal mať poruke praktické meracie pásmo. Občas nezaškodí mať ich do rezervy aj viac, keďže nikdy neviete, kedy ho kto bude potrebovať a či sa kamsi nezapatroší. Meter sa dá kúpiť v rozličných dĺžkach, veľkostiach a dokonca aj úpravách. Na farbe majstrovi určite až tak záležať nebude, no ak mu nechcete kúpiť obyčajné plastové meracie pásmo, môžete vyskúšať napríklad kovové.

Domaci-majster-2-X.jpg


3. Pracovné rukavice

Ďalšou veľmi využívanou pomôckou sú pracovné rukavice. Aj v tomto prípade máte veľa možností. Rozhodnite sa radšej pre kvalitu a zvoľte si vhodnú veľkosť. Ak neviete, aká veľkosť by mu pasovala, zoberte so sebou jeho zimné rukavice a skúste ich prirovnať.
Hlavné je, aby boli pohodlné, funkčné a aby mu dobre sedeli. A ak aj práve neutrafíte povedzme veľkosťou či materiálom, rukavice sa dajú vymeniť.


4. Pracovné oblečenie

A čo takto kúpiť mu poriadne pracovné oblečenie? Nemusí ísť ani o najfunkčnejšiu bielizeň, akú nájdete. Niekedy stačí aj domáce či voľnočasové oblečenie. Záleží, samozrejme, na tom, koľko času trávi vo svojej dielni či v záhrade. Dnes už viete nájsť oblečenie z rôzne kvalitného materiálu, takže sa dá nájsť pre každého domáceho majstra.

Domaci-majster-3-X.jpg


5. Multimeter

Počuli ste už o multimetroch? Vďaka tomuto zariadeniu vie každý domáci majster jednoducho a presne zmerať napríklad prúd, ale aj napätie či odpor. Existujú rozličné multimetre, pričom sa delia na digitálne a kliešťové. Poslúžia ako výborný darček pre muža. Využije ich napríklad pri údržbe elektrických zariadení, prípadne pri meraní súčiastok. Každý multimeter je iný. Líšia sa rozsahom a presnosťou merania a funkciami.


6. Vysávač lístia

Pre tých, čo trávia veľa času v záhrade, uvádzame ako tip na darček napríklad vysávač lístia. Väčšina z týchto pomocníkov dokáže lístie nielen vysávať, ale aj fúkať či dokonca drviť. Pozorne si preto všímajte nielen parametre zariadenia, ale aj jeho funkcie.


7. Skrutkovače

V prípade skrutkovačov máte na výber takisto z viacerých variantov. Odporúčame vám akumulátorové skrutkovače, ktoré zvládnu vŕtanie a skrutkovanie nielen do dreva, ale aj do hliníka, plastu či ocele. Vášmu domácemu majstrovi sa tak bude majstrovať omnoho ľahšie.

Domaci-majster-5-X.jpg


8. Robotická kosačka

Do záhrady sa bude zaiste hodiť aj kosačka. Môžete dať prednosť bežnej kosačke, prípadne vyskúšať robotickú, ktorá vám pokosí trávnik presne a bez zbytočnej námahy.


9. Záhradné nožnice

Zostaňme ešte chvíľu pri záhrade. Máte všetko vybavenie? Nezišli by sa pod stromček dajme tomu záhradné nožnice, keďže tie staré pomaly už ani nestrihajú? Pri vyberaní nožníc sa pozerajte na to, ako sú nabrúsené, či majú aj žliabok na odvádzanie miazgy alebo odrezávač drôtu. Niektoré majú aj praktickú bezpečnostnú zámku na zaistenie či ergonomickú rukoväť, vďaka ktorej sa strihá oveľa pohodlnejšie.


10. Spojovací materiál

Spojovací materiál musí vždydoma byť. Ide o rozličné druhy matíc, klincov, skrutiek, vrutov alebo závitových tyčí. Tieto drobnosti slúžia na spájanie dvoch a viacerých častí nábytku či rozmanitých materiálov, pričom v domácnosti sa nám často stane, že nejaká matica, klinec či skrutka odrazu chýba a treba ju nahradiť novou.

Domaci-majster-6-X.jpg

Okrem spomínaných tipov môžete vsadiť aj na klasiku, akou sú sekery, vŕtačky či ďalšie náradie. Veríme, že vyberiete ten správny darček a potešíte tak svojich najbližších.

Foto: spojak.sk

Podobné články