Bikesharing v Bratislave zdražie, pribudne aj mobilná aplikácia

30.03.2019, SITA | Hobby, relax, voľný čas

Testovacia prevádzka zdieľaných bicyklov v Bratislave sa končí. Od 1. apríla 2019 začne platiť nový cenník s vyššími cenami pre cyklistickú sezónu 2019.

Užívatelia budú mať v Bratislave k dispozícii 400 bicyklov, čo je dvojnásobok doterajšieho počtu. Pribudnú nové stanice v štyroch mestských častiach a spustí sa aj mobilná aplikácia. Od apríla si budú môcť užívatelia Slovnaft bikesharingu predplatiť tri nové programy.

BA-bikesharing-Refresher-1-X.jpg

Pre trvalých obyvateľov Bratislavy je podľa prevádzkovateľa vhodný mesačný alebo ročný program. Turisti a návštevníci mesta si budú môcť kúpiť 24-hodinový program. Aktívni užívatelia po zaplatení prémiového programu získajú možnosť využiť 60-minútové jazdy. Všetci ostatní majú k dispozícii 30-minútové jazdy. Študenti môžu využiť zľavu ISIC alebo EURO26 karty a získajú 50-percentnú zľavu.

Úpravou prešli aj bicykle. Zjednodušil sa uzamykací systém, upravila sa komunikácia na displeji, sprehľadnilo sa zobrazovanie počtu bicyklov na webovej stránke, rozšírili sa kompetencie infolinky, posilnila sa zámka, pribudli nové sedačky pre vyššie osoby a zjednodušila sa aj orientácia užívateľa v jeho online profile. Slovnaft bikesharing spustí v druhej polovici apríla aj mobilnú aplikáciu. Obsahovať bude profil používateľa a umožní mu prezrieť si aj celú trasu jazdy.

Podarilo sa vyriešiť aj problém ghost bajkov, teda bicyklov, ktoré sa nedali v stanici odomknúť a použiť na jazdu. Ich poruchovosť klesla o polovicu. Všetky PIN kódy, ktoré si užívatelia doteraz kúpili, budú platné do 30. apríla 2019. Od mája ich bude možné použiť len v prípade, že si vo svojom profile predĺžia doterajší program jedným z nových programov pre aktuálnu cyklistickú sezónu.

Od začiatku mestského zdieľania bicyklov v Bratislave sa do služby zaregistrovalo 41-tisíc osôb, ktoré uskutočnili viac ako 220-tis. jázd. Viac informácií o novinkách možno nájsť na webovej stránke hlavného mesta.

Foto: Refresher

Podobné články