Jednoduchý pomocník pri miesení, najlepší odborník v pečení

15.03.2021, ABC-bývanie.sk | Hobby, relax, voľný čas

Chlieb je pre mnohých ľudí základná potravina, pri ktorej sa cení nielen jej chuť, ale aj čerstvosť. Jeho príprava v domácich podmienkach bola ešte donedávna len výsadou tých najskúsenejších, ktorí si trúfli túto pochúťku upiecť aj sami.

Čerstvý chlieb si môžete dnes doma dať aj bez toho, aby ste boli vyučený kuchár. Pomôže vám s tým moderná pekáreň na chlieb, vďaka ktorej môžete mať nadýchaný bochník na stole hneď. Je to ideálny pomocník pri miesení a ten najlepší odborník v pečení. Poďme sa o tom spolu presvedčiť.

shutterstock_709212601-1-X.jpg


Domáca pekáreň: čerstvý chlieb každý deň

Tento kuchynský asistent kombinujúci rúru a mixér sa ľahko ovláda. Je vybavený rozličnými režimami a umožňuje ľubovoľne piecť chlieb alebo bagety, diétne rožky či koláč, ako aj pripraviť džem, zaváraniny alebo jogurt. Záleží na tom, do akého modelu sa rozhodnete investovať.

Moderný prístroj do vašej kuchyne má ovládací panel so svetelnou indikáciou, pomocou ktorého si môžete zvoliť konkrétny program, nastaviť dôležité parametre a začať s prípravou.

Väčšina pekární má plastové telo. Profesionálnejšie modely sú z kovu, čo umožňuje mať lepšiu kontrolu nad vnútornou teplotou a zvýšiť tak spoľahlivosť a proces pečenia. Užitočnou funkciou je aj prítomnosť priehľadného okienka, ktoré umožňuje sledovať proces miesenia a pečenia bez toho, aby ste pekáreň museli otvoriť.


Jednoducho, rýchlo, bez starostí

Vďaka pekárni na chlieb môžete mať doma vždy čerstvé a zdravé pečivo bez prísad, o ktorých pôvode vám nie je nič známe. Veľmi veľkou výhodou tiež je, že príprava a pečenie chleba vám nezaberie celý deň a nepotrebujete na to použiť množstvo riadu. Skúste modernú domácu pekáreň zapriahnuť do práce a do prípravy chutných pokrmov sa pustite s ozajstnoz radosťou a vášňou.

Foto: Yuganov Konstantin / Shutterstock.com

Podobné články