Medzi novými infikovanými sú aj Slováci, ktorí sa vrátili z dovoleniek

07.08.2020, SITA | Hobby, relax, voľný čas

Medzi novými infikovanými v Bratislavskom kraji sú aj Slováci, ktorí sa vrátili z dovoleniek. Uviedla to hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave Katarína Nosálová.

"V Bratislavskom kraji evidujeme 15 nových pozitívnych prípadov na ochorenie Covid-19, z toho je deväť mužov a päť žien," povedala dnes K. Nosálová. V rámci epidemiologického skúmania hygienici zistili, že ide o dve osoby, ktoré sa vrátili zo Srbska, a jednu, čo prišla z Ukrajiny. Medzi pozitívnymi osobami sú aj Slováci, ktorí sa vrátili z dovoleniek z Chorvátska, zo Španielska, Spojených arabských emirátov a z Egypta.

8b Shutterstock-250303819-1-X.jpg

Ďalšie potvrdené prípady sú v epidemiologickej súvislosti s už pozitívnymi osobami. Tri osoby však nevedia, že sa mohli stretnúť s pozitívne testovanou osobou na Covid-19. "Všetky tieto osoby majú nariadenú domácu karanténu, zisťujeme ich úzke kontakty v rámci rodiny aj pracovného kolektívu, aby sme zamedzili ďalšiemu možnému šíreniu tohto ochorenia v Bratislavskom kraji," uzavrela K. Nosálová.

Foto: Shutterstock

Podobné články