Pánske tričká: ako ich nosiť, aby ste vyzerali dobre a štýlovo?

22.04.2022, ABC-bývanie.sk | Hobby, relax, voľný čas

Rozhliadnite sa okolo seba. Zrejme uvidíte mužov, ktorí nosia voľné, staré alebo vyblednuté tričká. To vyvoláva otázku: možno vlastne v obyčajnom pánskom tričku vyzerať štýlovo? Odpoveď je: áno. Realita je taká, že môžete nosiť tričko a vyzerať skvele. Poradíme vám, ako na to.

V šatníku každého muža sa zaiste nájde veľa klasických tričiek. Biele, čierne, modré, s logom či potlačou alebo s nejakým pochabým vzorom. Vyzerať dobre v tričku môže naozaj každý. Musíte len poznať tajomstvo toho, ako na to. Pánske tričká sa na prvý pohľad môžu javiť ako jednoduchý kus odevu, no v skutočnosti sa rozdiel ukrýva v detailoch.

Tricka-WhitePress-1-X.jpg


V jednoduchosti je krása

Jednofarebné klasické tričká sú pre mužov najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť trendový outfit. Tieto tričká sa totiž spoľahlivo hodia takmer ku všetkému. V lete ich skombinujte s džínsami, teniskami a so slnečnými okuliarmi. Sexy vyzerá kombinácia bieleho trička, bielych tenisiek a modrých roztrhaných džínsov. V lete sa tak vaše tričko ľahko stane centrom pozornosti.

Počas chladnejších dní ich zase navrstvite a hrajte sa s nimi. Ak si nie ste istí, ako spárovať svoje tričko, vyberte si najprv bielu a oblečte si ho s modrými, čiernymi alebo so sivými džínsami. Je to ležérne, cool a to je presne ten vzhľad, aký hľadáte. Podľa potreby ich môžete spárovať aj s džínsovou alebo bomber bundou či s kardigánmi.

Obyčajné tričká môžu tiež fungovať s množstvom druhov obuvi, od neformálnych tenisiek po kožené topánky, a vlastne aj so všetkým medzi tým. Hľadajte určite užšie strihy, ktoré vás však nebudú príliš obopínať. Príliš upnuté tričká môžu pôsobiť vulgárne a nevkusne.


Logo i Mickey Mouse

Tričká s potlačou sa riadia rovnakými pravidlami ako jednofarebné, ale sú krokom vpred, pokiaľ ide o to, aby váš vzhľad získal o niečo viac charakteru. Či už ide o grafický dizajn, kreslenú postavičku, značku alebo múdre slová, jediným pravidlom je zachovať nenápadnosť.

Tričká s potlačou sa dnes navrhujú tak, aby zlepšili celkový vzhľad muža, nie aby mu dominovali. Ak máte na sebe výrazné nohavice, spárujte ich s jednofarebným tričkom s jemnými zodpovedajúcimi farbami potlače.

Džínsy sú voľbou číslo jeden pri väčšine tričiek s potlačou. Môžu byť v podobnom odtieni (sivá na modrej) alebo kontrastné (biela na modrej). Nájsť zaujímavé tričko s potlačou by dnes nemal byť problém. Skúste trochu prebádať internet, napríklad Bolf.sk, a istotne natrafíte na kúsok, ktorý sa vám zapáči.


V štýle francúzskeho námorníka

Pruhy sú obľúbené a sú trendy. Pruhované tričká, oficiálne známe ako bretónske, obľubujú najmä štýloví muži. Vzhľadom na ich vzor je zásadným pravidlom vždy spájať pruhované tričká s jednofarebnými nohavicami alebo so šortkami. Teda čierny denim, modrý denim, chinos bez vzoru alebo hladké nohavice.

Dôvod je v líniách – nikdy nechcete, aby vo vašom outfite boli protichodné línie, pretože to opticky deformuje postavu a pôsobí to chaoticky. Vyhnite sa tiež zvislým pruhom. Teda, minimálne pokiaľ nemáte postavu kulturistu.


Henley tričká sú sexy

Tričko henley, ktoré ovládlo aj hollywoodske celebrity, je klasickým základom každého vintage šatníka. Vrúbkovaný V-čkový výstrih s gombíkmi povyšuje skromné tričko na skutočne štýlový kúsok. Vyberajte si predovšetkým jednofarebné tričká bez potlače, ku ktorým kombinujte džínsy alebo chinos nohavice.

Hlavnú rolu v tomto prípade zohráva zladenosť farieb. Spojte napríklad svoj modrý alebo sivý denim s červenou, bielou, čiernou či hnedou. S farbami sa v tomto prípade držte pri zemi a outfit doplňte napríklad koženými vysokými topánkami.

Foto: Bolf.sk

Podobné články