Moderné sprchovacie kúty: dokonalý očistný rituál tela i mysle

09.11.2022, Tereza Weisová | Interiéry, domácnosť

Po náročnom dni sa zvykneme tešiť na domácu sprchu. Je to pre nás často rituál s opojnou relaxáciou a príjemným zážitkom. Moderné sprchovacie kúty však ponúkajú ešte viac a zo sprchovania urobia dokonalý očistný rituál tela i mysle.

Laufen-sprcha-1-X.jpg

 

Čarovanie so sklom

Moderné sprchovacie kúty na prvý pohľad zaujmú jednoduchým dizajnom. Inšpirované sú minimalizmom, kde každý prvok v priestore má svoje miesto a svoj účel. Aby sprchovací kút poskytoval správne intímne prostredie, je potrebné šikovne pracovať s dominantným materiálom – so sklom.

Jeho hlavnou výhodou je, že vytvára dojem väčšieho priestoru a voľnosti. Môže mať podobu fixnej zásteny, ale pokiaľ miestnosť poskytuje dostatok priestoru, možno ju obohatiť aj o otočné dvere. Kým niekto možno uvíta priezračné sklo, iní nedajú dopustiť na nepriehľadný variant poskytujúci úplné súkromie. Je však potrebné počítať s náročnejšou údržbou.


Ako pod vodopádom

Kľúčom k perfektnému sprchovému zážitku je aj správna batéria. Klasické ručné sprchy príjemne osviežia a potešia masážnymi funkciami. Intenzívnejší zážitok však ponúkajú hlavové sprchy uchytené na strope alebo na stene.

Široký pás vodných kvapiek pôsobí hypnotizujúcim účinkom a okamžite si budete pripadať ako pod tropickým vodopádom. Intenzitu vodného prúdu možno navyše nastaviť podľa aktuálnej nálady. Zatiaľ čo jemne dopadajúce kvapky uvoľnia myseľ, prudší prúd prináša úľavu napnutým svalom.

"Hlavovú sprchu si môžete kúpiť samostatne alebo v podobe sprchového stĺpu, ktorý je doplnený o klasickú ručnú sprchu s hadicou. Pekné dizajnové riešenie predstavuje jej podomietková verzia bez stĺpa, kde je väčšina komponentov skrytá za stenou," hovorí Iva Šedivá, vedúca marketingovej komunikácie spoločnosti Laufen CZ.

Laufen-sprcha-2-X.jpg


Bezpečnosť na prvom mieste

O bezpečnosti v sprchovacom kúte rozhoduje predovšetkým správny výber vaničky. Inštalovať ju môžeme zabudovaním do podlahy alebo umiestnením na podlahu, kde bude vanička vyvýšená. Tam, kde sa nedá sifón zabudovať do podlahy, umiestnime aj podstavec. Pri ich nákupe je potrebné venovať pozornosť najmä odolnosti materiálu a protišmykovej funkcii.

"Vaničky Laufen Pro sú vyrobené z veľmi odolného materiálu Marbond. Na dotyk je hladký a pôsobí ako prírodný komponent. Okrem bielej je dostupný aj v antracitovej, betónovosivej, čiernej a svetlosivej. Zároveň má aj viaceré výhody: je protišmykový, antibakteriálny a ľahko sa udržiava čistý. Je tiež odolný voči UV žiareniu alebo chemickým prostriedkom. Vďaka týmto vlastnostiam zostane vanička ako nová po dlhé roky," poznamenáva I. Šedivá.


Hlavne šetrne

Moderné sprchovacie kúty sa nezameriavajú len na dizajn a kvalitu zážitku. Podstatná je pre ne aj ekologickosť. Už samo sprchovanie je z hľadiska spotreby vody oproti kúpeľu vo vani úspornejšie. Sprchové hlavice umožňujú presné nastavenie intenzity prúdu, termostatické batérie sa zároveň starajú o optimálnu teplotu vody.

"Súčasťou zážitku v sprche je aj pocit komfortu a bezpečia. S termostatickými batériami Laufen sa netreba báť obarenia ani náhleho prívalu studenej vody. Zároveň predstavujú udržateľnejší variant, šetria vodu a tiež energiu," dodáva I. Šedivá.

Foto: Laufen

Podobné články