Travert.sk zrealizuje čokoľvek z prírodného travertínového kameňa

13.01.2014, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Hľadáte obklad alebo dlažbu z prírodného kameňa? Chceli by ste niečo extra originálne a zároveň nadčasové za naozaj férové ceny? Travertín bude pre vás tou určite správnou voľbou.

Na ošetrenom travertíne sa neusadzuje vodný kameň ako na skle, nedrží sa na ňom ani prachFirma Travert, s.r.o., pracuje s prírodným travertínovým kameňom už od roku 2005. Najprv v zahraničí a od roku 2010 na Slovensku a v Českej republike. V súčasnosti patrí medzi expertov: je to jediná firma na slovenskom trhu, ktorá sa špecializuje výhradne na prácu s jedným druhom kameňa – travertínom. Teraz vám v spolupráci s naším portálom prináša zopár nápadov a rád pre vašu inšpiráciu.

Pokiaľ ste si nevybrali materiál, ktorý chcete použiť na dlažbu alebo obklad schodov, fasády či interiéru, vrelo odporúčame travertín. Je to prírodný materiál, ktorý zaručuje originalitu dlažby či obkladu. Každý jeden kus obkladu a dlažby sa líši farbou, žilami alebo pórmi. Travertín je nadčasový, je stále "in".

Ak nemáte chuť sledovať, aká farba je momentálne v móde, použite práve tento materiál. Má vynikajúce termoregulačné vlastnosti. V lete sa pri bazéne môžete prechádzať aj bosí a zároveň je ideálny na podlahové kúrenie. Travertín vedie teplo lepšie ako keramická dlažba.

Je to skvelý materiál na použitie v exteriéroch. Travertínové fasády, dlažby a schody dajú punc originality celému vášmu domovu. Čoraz častejšie sa travertín využíva aj v interiéroch, kanceláriách a kúpeľniach.

Najlepšie si nechať poradiť od odborníkov. Firma Travert považuje pomoc pri výbere vhodného typu kameňa s možnosťou vyhotovenia 3D návrhu zadarmo za samozrejmú. Pre viac ako 80 percent klientov spoločnosť zabezpečuje realizáciu projektu, prípadne aj údržbu. Položenie dlažby a obkladačiek odporúčame zveriť do rúk profesionálom. Pri neodbornej manipulácii hrozí prasknutie a zlomenie.

V dobre vybavených predajniach nájdete okrem profesionality aj travertínové doplnky. Veľmi efektívne sú travertínové umývadlá, sprchovacie vaničky či vane vyrobené z jedného kusa travertínu. Keby ste sa obávali, ako udržiavať čistotu, budete takisto prekvapení. Po jednorazovej impregnácii travertín dokonale odpudzuje vodu, víno a iné tekutiny a nevsakuje ich. Bez obáv ho môžete použiť v kúpeľni alebo ako obklad bazénov.

Na ošetrenom travertíne sa neusadzuje vodný kameň ako na skle, nedrží sa na ňom ani prach. Na čistenie v interiéri postačí čistá voda, prípadne zriedený koncentrát špeciálneho čistiaceho prostriedku. V exteriéri na terasy či obklady bazénov postačia vysokotlakové čističe. V každom prípade vás dobrý predajca bude určite informovať.

"Travertínové obklady a travertínové dlažby predávame za férové ceny od 48 eur po 99 eur za meter štvorcový. Je to cenová hladina, v akej iní obchodníci predávajú gressovú dlažbu a napodobeniny prírodného kameňa. Tie sa však s originálom nikdy nebudú dať porovnať," hovorí Vladimír Jakab z portálu www.travert.sk.

Inšpiráciu môžete nájsť medzi vyše 100 realizovanými projektmi firmy. Ich snímky nájdete na stránke Travert.sk/Galeria-referencii, ba ešte viac noviniek a referencií je na Facebook.com/Travertin.

Foto: Travert.sk

Podobné články