Drevené schody možno elegantne prispôsobiť štýlu interiéru domu

21.12.2021, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Schody v interiéri sú viac ako len stupienky, ako sa dostať z jedného podlažia na druhé. Vďaka moderným kvalitným materiálom sú dnes už aj plnohodnotnými zariaďovacím prvkom našich štyroch stien.

Materiály, farebné odtiene, architektonické stvárnenie a tvary sú v súčasnej stavebnej praxi také pestré a mnohotvárne, že dokážu uspokojiť aj tie najnáročnejšie požiadavky. Pozrime sa na to, prečo by ste mali dať prednosť drevu.

Shutterstock_154528340-schody-1-X.jpg


Pevné a krásne drevené schody

Na začiatok si pripomeňme, že vnútorné, interiérové schody nie sú vystavené poveternostným vplyvom ani extrémnym teplotám. Ani zaťaženie by nemalo byť také vysoké a frekventované. To však neznamená, že výber vhodného materiálu by ste mali podceniť a šetriť na jeho cene. Ako to teda vyriešiť?

Ideálna voľba je výroba kvalitných drevených schodov: nie sú len pevné, ale aj bezpečné a nenáročné na údržbu. Drevené schody sa presadili na celom svete. Či už ide o točité, rovné alebo sedlové schodisko, neexistujú prakticky žiadne limity. Štruktúra povrchu takýchto schodov sa takisto môže meniť podľa potreby.

A čo je podstatné, sú harmonickým a vizuálne elegantným prechodom medzi podlažiami. Kvalitné drevené schodisko možno tiež individuálne navrhnúť a optimálne prispôsobiť štýlu ostatného zariadenia v dome.


Schody musia vydržať dlhé roky

Isteže, svojou pevnosťou sa drevo viacerým stavebným materiálom nevyrovná. Aj vďaka výrobe tvrdených tesnení má však takú dlhú trvácnosť, že bez problémov dokáže konkurovať betónovým modelom. Naša rada teda znie: popri kvalitnom dreve si vyberte aj dobrého a zručného dodávateľa, ktorý vám postaví také schody, aké sa vám budú páčiť a spoľahlivo vám budú slúžiť dlhé roky.

Foto: Photographee.eu/Shutterstock.com

Podobné články