Stolárstvo z masívu: nové možnosti, aby sa váš domov stal unikátom

31.01.2023, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Ak čo len trochu rozumiete drevu, iste uznáte, že nábytok či doplnky z masívu vynikajú dlhou životnosťou a nenahraditeľným čarom. Drevo v akejkoľvek podobe prispieva aj k zdravej atmosfére v domácnosti.

Drevo navyše v príbytkoch zvyšuje koncentráciu zdravých záporných atmosférických iónov, ktoré nám zlepšujú náladu. Ako teda z prítomnosti dreva v našom okolí vyťažiť maximum a prečo si vybrať práve tento typ nábytku a doplnkov?

Drevo-masiv-Shutterstock-1-X.jpg


Nezničiteľný nábytok zo stolárstva z masívu

Pokiaľ si vyberáte nový nábytok do svojho bytu či domu, ale nemienite ho meniť každých pár rokov, masív je pre vás ako stvorený. Je jedinečný svojou štruktúrou i vlastnosťami a dokáže odolať aj menej pozornému používaniu.

Ceny oproti bežným sériovo vyrábaným drevotrieskovým či dyhovaným nábytkom sú o čosi vyššie, no výrobky vám budú slúžiť o to dlhšie. Stolárstvo z masívu vám a vášmu domovu ponúka rozmanité možnosti výroby aj zdobenia, ktoré je unikátne a originálne, čo pridáva každému kúsku na hodnote.


Unikátna drevorezba od stolára z Dunajskej stredy

Drevorezba je spôsobom zdobenia dreva, ktorý možno použiť iba v prípade masívu. Ak teda túžite po vyrezávanom čele postele alebo gravírovaní na stole, zvoľte si vhodný typ masívu a o všetko sa postará napríklad stolár v Dunajskej Strede. Drevorezbu však nemusíte aplikovať len na veľké kusy nábytku. Vyrezávané tienidlá stolných lámp alebo 3D obrazy dokážu zaujať už na prvý pohľad.


Originalita dreva

Masívne drevo je vždy kvalitné a originálne. Ak sa na svojom nábytku rozhodnete pre priznanú kresbu dreva, získate unikát, ktorý nenájdete nikde inde. Váš príbytok bude očarujúci, unikátny, originálny. Navyše drevo svojím teplým vzhľadom vytvára príjemný pocit pohodlia domova, čo je v dnešných časoch na nezaplatenie.


Správna údržba zárukou dlhovekosti

Masívne drevo sa vyznačuje dlhovekosťou. To znamená, že ak je produkt z neho správne povrchovo upravený a nie je vystavovaný žiadnym nevhodným podmienkam, povedzme dlhému pobytu vo vode, vydrží naozaj dlho. Nábytok či doplnky sa tak budú vo vašej rodine dediť z generácie na generáciu, ako to bolo v minulosti.


Variabilita kombinácií

Veľkou výhodou masívu je aj to, že sa dá kombinovať s rozličnými materiálmi. Či to budú ďalšie prírodné komponenty či kov, chróm alebo iné typy doplnkov, drevo dokáže vytvoriť harmóniu či príjemný kontrast s každým z nich.

Drevo je samo o sebe unikátne svojím vzhľadom. Pokiaľ však chcete z neho vyťažiť aj niečo viac, môžete si nechať poradiť od odborníkov alebo prísť s vlastným umeleckým nápadom. Idete do toho?

Foto: timltv/Shutterstock.com

Podobné články