Veľtrhy Střechy Praha a Solar Praha sa uskutočnia už tento týždeň

07.02.2023, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Už tento týždeň, v dňoch 9.–11. februára, sa v hlavnom meste ČR bude konať súbor veľtrhov pre strechy, stavbu a úspory energií Střechy Praha, Solar Praha a Řemeslo Praha 2023.

Veľtrhy sa uskutočnia na výstavisku v Prahe Letňanoch, popri nich sa bude konať aj Festival dřeva a nářadí. Na návštevníkov čaká bohatá ponuka strešných materiálov, solárnych systémov, široký výber náradia pre remeselníkov a domácich majstrov, inšpiratívne praktické ukážky a ďalšie zaujímavosti. Uskutočnia sa aj súbežné akcie For Pasiv, For Wood a For Therm s ukážkami drevostavieb a nízkoenergetických budov vrátane zdrojov vykurovania.

Strechy-Praha-1-X.jpg

Hlavnou témou februárových veľtrhov je strecha ako zdroj energie. Ako využiť strechu a energiu zo slnka? Čo treba vedieť pred inštaláciou domácej fotovoltickej elektrárne? Ako získať dotáciu? Ako ušetriť peniaze za energie? Poraďte sa zadarmo s odborníkmi v konzultačných centrách pre všetku výstavbu a úspory energií.

Pripravený je bohatý prednáškový program, praktické ukážky remesiel, prezentácia nových technológií aj atraktívna súťaž. Každý deň sa program bude venovať šikovným energetickým riešeniam pre rodinné aj bytové domy, mestá a obce. Zameria sa i na využitie dronov v podnikaní a na ďalšiu digitalizáciu v priemysle. Chýbať nebude téma zelených striech ani prednáškový blok zameraný na malé a stredné podniky. Organizátori vám ponúkajú aj poukážku na zľavnenú vstupenku v hodnote 100 Kč.

Foto: Střechy Praha

Podobné články