Bory Bývanie majú právoplatné stavebné povolenie na tretiu časť

25.06.2020, Lenka Vargová | Reality, nové projekty, novostavby

Spoločnosť Penta Real Estate má právoplatné stavebné povolenie na tretiu etapu svojho projektu Bory Bývanie v Bratislave. Spustenie výstavby je plánované na tretí kvartál tohto roku.

V rámci tretej etapy je v novej bratislavskej mestskej štvrti Bory naplánovaná výstavba ôsmich bytových domov s 357 bytmi. Budúci obyvatelia sa sem nasťahujú približne na jar 2023. Tretia etapa priamo nadviaže na úvodnú prvú fázu, ktorá je dnes už dokončená.

Bory-byvanie-3-etapa-1-X.jpg

Obytné budovy nakreslil ateliér Vallo Sadovsky Architects. Jedno- až štvorizbové byty budú v šiestich chodbových bytových domoch so štyrmi až piatimi podlažiami. Navrhnuté sú aj dve sekciové budovy so šiestimi podlažiami.

Bory-byvanie-3-etapa-3-X.jpg

Všetky bytové domy budú mať jednopodlažné podzemné garáže s pivničnými kobkami. Celkovo tu má byť 488 parkovacích miest, z toho 320 vonkajších a 168 vnútorných. Projekt počíta aj s verejným parkom s rozlohou viac ako 8 500 metrov štvorcových.

Bory-byvanie-3-etapa-4-X.jpg

V novej bratislavskej mestskej štvrti Bory funguje už nákupné centrum Bory Mall a viacero veľkých obchodných prevádzok. V rámci Borov stavia Penta aj Nemocnicu novej generácie. Prvá etapa projektu Bory Bývanie je dokončená, druhá fáza sa stavia. K štvrtej časti projektu sa momentálne pripravuje projektová dokumentácia na získanie potrebných povolení.

Bory-byvanie-3-etapa-5-X.jpg

Projekt v rámci prvých štyroch etáp prinesie do lokality viac ako tisíc bytov. Dopravná infraštruktúra je už v súčasnosti kompletne vybudovaná, jej súčasťou je aj napojenie na diaľnicu D2. "Budúci obyvatelia určite ocenia aj materskú škôlku v pešej dostupnosti, verejný park s množstvom zelene, plavecký bazén, cyklotrasy či multifunkčné ihriská,“ hovorí Alexandra Grič, riaditeľka predaja v Pente Real Estate Slovensko.

Bory-byvanie-3-etapa-6-X.jpg

Bory-byvanie-3-etapa-7-X.jpg

Predaj bytov sa už rozbehol, momentálne je k dispozícii prvých 86 jednotiek v štyroch obytných domoch. Ceny v tretej fáze Bory Bývania sa začínajú na 2 340 eurách za meter štvorcový. Jedno- a 1,5-izbové byty stoja od 112,5-tisíca eur, dvojizbové od 141,7-tis. eur, trojizbové od 179,6-tis. eur a štvorizbové od 217,4-tis. eur. Ponuka sa bude priebežne aktualizovať a rozširovať o byty v ďalších obytných domoch tretej etapy.

Bory-byvanie-3-etapa-8-X.jpg

Vizualizácie: Penta Real Estate

Podobné články