RenovActive: súťaž na návrh interiéru rekonštruovaného domu

15.05.2019, Petra Liptajová | Rekonštrukcia bývania

V Šali beží projekt RenovActive – vzorová rekonštrukcia rodinného domu pre zdravé a moderné bývanie. Firma Velux, ktorá obnovu zastrešuje, teraz vyzýva vysokoškolákov, aby v dome navrhli interiér.

Velux vyhlasuje súťaž Návrh interiéru pre RenovActive, zapojiť sa do nej môžu poslucháči vysokých škôl. Projekt RenovActive v Šali má byť ukážkou rekonštrukcie rodinného domu s typickým štvorcovým pôdorysom. Vzorová obnova domu, akých je na Slovensku veľa, chce ukázať cestu k zdravému a modernému bývaniu.

Velux-Sala-1-X.jpg

Velux-Sala-2-X.jpg

 Rodinný dom pred rekonštrukciou (hore) a na vizualizácii v podobe, akú získa


 

Bývanie zdravé, úsporné a moderné

Spoločnosť Velux pri tejto príležitosti vyzýva študentov, aby rodine Hučkovcov, majiteľom príbytku, pomohli so zariaďovaním interiéru. Úlohou bude navrhnúť interiér, ktorý zohľadní základné aspekty projektu RenovActive, akými sú dostupnosť renovácie bežného domu na zdravé, energeticky úsporné a moderné bývanie. Súťažné návrhy v dvoch kategóriách treba odovzdať najneskôr do 20. júla 2019.

Velux-Sala-4-X.jpg

 Súťaž Veluxu má Hučkovcom (na snímke) pomôcť so zariaďovaním interiéru


 

Návrh musí zohľadniť aj ekonomické faktory, čiže rozpočet rodiny a ohľaduplnosť k životnému prostrediu. "Bežná slovenská rodina zväčša nemá možnosť nechať si dom zariadiť odborníkom ani zadať stolárovi individuálnu výrobu všetkého nábytku, preto chceme Hučkovcom ponúknuť riešenie, ktoré bude cenovo dostupné, praktické a estetické," hovorí Klára Bukolská, architektka zo spoločnosti Velux.

Velux-Sala-5-X.jpg


Dve kategórie súťaže

Súťaž je určená poslucháčom vysokých škôl, najmä tým, čo študujú architektúru, pozemné staviteľstvo, dizajn či výtvarné umenie. V odbornej porote bude architekt Ľubomír Závodný, architekt Martin Doršic, autor návrhu rekonštrukcie RenovActive, a K. Bukolská z Veluxu.

Velux-Sala-6-X.jpg

Velux-Sala-7-X.jpg

 Kuchyňa v dome pred renováciou (hore, snímka: Martin Matula) a úvaha dizajnérov, ako by mohla vyzerať po novom


 

Študenti môžu svoje návrhy prihlasovať do dvoch kategórií: návrh prízemia a podkrovia (do každej kategórie osobitne alebo aj do oboch). Počet účastníkov je limitovaný na 20 v každej kategórii.

Študenti, ktorí sa chcú zapojiť do súťaže, sa môžu prihlásiť prostredníctvom registračného formulára do 30. mája 2019. Súťažné návrhy treba odovzdať elektronicky najneskôr do 20. júla 2019.

Súťažné podmienky a prihlasovací online formulár je TU.

Velux-Sala-8-X.jpg

Velux-Sala-9-X.jpg

 Obývačka pred rekonštrukciou (hore, snímka: Martin Matula) a taká, aká by bola byť neskôr


 

Odmeny v kategórii návrh podkrovia
1. miesto: 800 eur
2. miesto: 600 eur
3. miesto: 400 eur

Odmena v kategórii návrh prízemia
1. miesto: 600 eur
2. miesto: 400 eur
3. miesto: 200 eur

Velux-Sala-10-X.jpg

Velux-Sala-11-X.jpg

 Podkrovie pred renováciou (hore, snímka: Martin Matula) a spálňa, aká by tu mohla byť neskôr


 

Foto a vizualizácie: Velux, Martin Matula

Podobné články