Tri kroky k usporiadaniu domáceho pohodlia, krásy a bezpečnosti

19.02.2024, ABC-bývanie.sk | Rekonštrukcia bývania

Výstavba domu je inšpiratívna, ale náročná činnosť. Koniec-koncov, treba si vhodne nastaviť finančný plán, správne navrhnúť dom a územie, premyslieť si umiestnenie ďalších prvkov a dizajn.

Nemenej dôležité je tiež, aby nehnuteľnosť aj krásne vyzerala, aj poskytovala pocit pohodlia, bezpečia a istoty. Odporúčame tiež venovať pozornosť trom prvkom pre ideálny moderný dom: sú to klimatizačný systém, garážová brána a pletivo na zónovanie a ochranu.


Moderná klimatizácia

Zdravá mikroklíma je kľúčom k útulnosti a pohodlnému pobytu v interiéri. Inovatívne riešenia split a multisplit klimatizácie pomôžu nastaviť ideálnu teplotu v rôznych miestnostiach.

Domacnost-1-X.jpg

Takýto systém funguje z vonkajšieho prvku, namontovaného na fasáde alebo v technickej miestnosti, a jedného alebo viacerých vnútorných. Sú stropného, nástenného alebo podlahového typu, ktoré sa dajú vybrať individuálne – pre konkrétnu situáciu a priania.

Moderné klimatizácie sú vybavené bezpečným chladivom R32, inteligentným samočistiacim systémom a reguláciou napätia pre bezpečnosť pri vypnutí elektriny. Upravujú tiež silu prúdenia vzduchu v závislosti od počtu osôb v miestnosti, čím zvyšujú energetickú účinnosť a chránia pred prievanom. Takéto jednotky sú tiché, nezasahujú do práce ani spánku a majú štýlový, prostý dizajn.


Garážové brány

Pred neoprávneným vstupom na svoj pozemok alebo krádežou auta sa ľahko ochránite kvalitnými garážovými bránami. Môžu byť inštalované v kombinácii s plotom alebo samostatne, iba pre garáž.

Domacnost-2-X.jpg

Môžete si vybrať sekcionálne brány, sklopné alebo posuvné varianty, ktoré vám ušetria užitočný priestor. Rôznorodé farby umožňujú zladiť bránu s exteriérom areálu a vďaka tepelnoizolačnej vrstve brány bude auto chránené pred chladom a vetrom.

Väčšina modelov je vybavená automatizáciou, takže na otvorenie príjazdovej cesty nemusíte vystupovať z auta. Táto funkcia takisto spoľahlivo chráni pred hackovaním a neoprávneným preniknutím dnu.


Plastové pletivo

Hodí sa na zónovanie priestoru v záhrade – vytváranie elegantných kvetinových záhonov, oblúky pre kvitnúce kvety, ploty pre detské ihriská, ploty pre domáce zvieratá. Plastové pletivo s bunkami 5x5 centimetrov a tyčami s priemerom 2,5 cm je navyše dostatočne pevné, aby sa dalo zaťažiť, takže ho možno použiť aj na oplotenie domu a pozemku. Bude chrániť pred voľne žijúcimi zvieratami a poslúži aj na vyznačenie súkromného pozemku.

Domacnost-3-X.jpg

Výhodou mriežky je rýchlosť inštalácie, na ktorú treba minimum nástrojov a zručností. Pletivo je ľahké a pružné, takže si môžete vyrobiť plot akéhokoľvek tvaru. Vďaka PVC povlaku je sieťka odolná voči vlhkosti, teplotným zmenám, UV žiareniu a iným poškodeniam.

Ak teda pristupujete k usporiadaniu svojho domu kreatívne a s túžbou vytvárať krásu, útulnosť a bezpečnosť - dom sa stane oveľa bezpečnejším, krajším a modernejším.

Foto: Samsung, Hörmann, Pletivoonline

Podobné články