Hornbach znovu otvára predajne, dostupné budú aj všetky služby

06.05.2020, Silvia Jáhnová | Správy z firiem

Hornbach dnes znovu otvára svoje predajne. Verejnosť bude mať prístup ku kompletnému sortimentu, dostupné budú aj všetky služby. To všetko za prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení.

Hornbach sprístupní všetky svoje predajne na Slovensku. Vyplýva to z uznesenia vlády SR, ktoré umožnilo znovuotvorenie obchodov. Predajne budú otvorené takto: pondelok až piatok od 7.00 do 21.00 h, v sobotu od 8.00 do 21.00 h. V nedeľu a cez sviatky budú obchody zatvorené. Prevádzka v Prešove má otvorené vždy len do 20.00 h.

Hornbach-otvorenie-1-X.jpg


Bezpečnostné opatrenia nad rámec zákona

Bezpečnosť je pre Hornbach prioritou, preto pri regulácii počtu zákazníkov v predajni ide nad rámec zákonom stanovených 25 m² na zákazníka. Maximálny počet kupujúcich je stanovený na 720 v dvoch bratislavských predajniach, v prípade prevádzky v Košiciach a Prešove je to 620 osôb.

"Z hľadiska počtu povolených zákazníkov na celkovú plochu predajne sme ponechali veľkorysú rezervu päť štvorcových metrov. Počítame teda s 30 m² na kupujúceho. Týmto krokom nad rámec našich povinností chceme zabezpečiť maximálne bezpečné prostredie pre našich zákazníkov i zamestnancov," hovorí David Kolář, marketingový riaditeľ spoločnosti Hornbach pre Českú a Slovenskú republiku.

Hornbach-otvorenie-3-X.jpg

Hornbach tiež stiahol z predajní malé nákupné košíky a pravidelne dezinfikuje vozíky v celej prevádzke. K dispozícii je dezinfekcia pre zákazníkov, všetci zamestnanci používajú rukavice a rúška. Pre kupujúcich naďalej platí povinnosť mať zakryté ústa a nos, používať dezinfekciu a dodržiavať aspoň dvojmetrové rozostupy od ostatných.

"Núdzový režim predaja ukázal, že zákazníci obmedzenia pri nákupe akceptujú a všetko rešpektujú až vzorne. Takýto prístup v tomto komplikovanom čase uľahčuje prácu našim predavačom, pokladníkom aj kolegom z logistiky pri zásobovaní našich predajní," pokračuje D. Kolář a dodáva: "Máme skúsenosti aj z iných krajín, kde Hornbach úspešne zavádza podobné opatrenia ako obmedzenia predaja, čiastočné uzatvorenie alebo regulácia počtu osôb v predajni. Sme presvedčení, že splnenie vládou nariadených opatrení na maximálny počet zákazníkov na Slovensku zvládneme rovnako dobre."

Hornbach-otvorenie-4-X.jpg


Rozpracované projekty môžu pokračovať a nové začať

Kompletný sortiment Hornbachu a všetky služby sú domácim majstrom aj profi zákazníkom opäť k dispozícii od 6. mája. Okrem nákupov zo segmentu stavebnín, náradia, železiarstva alebo záhradných potrieb budú mať k dispozícii širokú ponuku služieb. Pracovníci priamo v predajniach poskytnú odborné poradenstvo, ako aj služby ako prírez, miešanie farieb a rámovanie.

Hornbach-otvorenie-5-X.jpg

Hornbach svojich zákazníkov tiež nabáda, aby v maximálnej možnej miere využívali možnosť samoobslužného nakupovania Self-Scan (skenovanie čiarových kódov výrobku pomocou aplikácie) a bezkontaktnú platbu.

Zákazníci budú mať možnosť znovu naplno pracovať na svojich záhradných alebo stavebných projektoch. "Všetkých žiadame, aby pri návšteve marketu dbali na zvýšenú hygienu a chodili kupovať individuálne, nanajvýš vo dvojici. Prosíme takisto o strpenie s prípadným dlhším čakaním pred vpustením do predajne v dôsledku obmedzeného maximálneho počtu kupujúcich," dopĺňa D. Kolář. Zákazníci môžu naďalej bez obmedzení kupovať online. V platnosti zostáva služba objednania tovaru cez e-shop, položky si tak môžete objednať online z pohodlia domova a nechať si ich doručiť domov.

Hornbach-otvorenie-6-X.jpg

Foto: Hornbach

Podobné články