Nová generácia tepelných čerpadiel prináša množstvo vylepšení

23.11.2021, Juraj Vedej | Úsporné bývanie, energie

Zubadan Inverter je nová generácia tepelných čerpadiel vzduch-voda od spoločnosti Mitsubishi Electric. Aktuálny rad nadväzuje na jedno z najpredávanejších tepelných čerpadiel vzduch-voda na Slovensku.

Výnimočnosťou nového radu tepelných čerpadiel je tzv. monovalentná prevádzka, čo v praxi znamená, že kompresor čerpadla dodá všetko potrebné teplo počas celého roku. Pri extrémne nízkych teplotách vonkajšieho vzduchu, až -28 °C, sú jednotky stále schopné dosahovať až 75 percent svojho nominálneho vykurovacieho výkonu. Jednotky používajú nové, ekologickejšie chladivo R32.

Tepelne-cerpadlo-Zubadan-1-X.jpg   Tepelne-cerpadlo-Zubadan-2-X.jpg

Rad Zubadan Inverter priniesol viacero prevratných riešení, ktoré zvyšujú výkon a zefektívňujú prevádzku. Špeciálny zásobník chladiva, tepelný výmenník a tri individuálne elektronicky riadené expanzné ventily zabezpečujú vždy optimálne fungovanie jednotky. Vďaka optimalizácii nového výparníka dosahuje čerpadlo vyššiu energetickú účinnosť v zimnom období, keď sú vonkajšie teploty pohybujú najčastejšie od +7 °C do -2 °C.

Tepelne-cerpadlo-Zubadan-3-X.jpg

Optimalizované priame vstrekovanie chladiva a konštrukčne vylepšený kompresor zasa zaručujú výrazne vyššiu účinnosť a plný komfort aj pri veľmi nízkych teplotách vonkajšieho vzduchu. Tepelné čerpadlá Zubadan Inverter - New Generation tak nie sú len schopné zachovávať 100 perc. svojho vykurovacieho výkonu aj pri teplotách do -15 °C, ale dosahovať aj oveľa vyššiu energetickú účinnosť.

Rozsah vykurovacích výkonov sa dá zvoliť v rozpätí od 8 do 23 kilowattov. Maximálna výstupná teplota vykurovacej vody z tepelného čerpadla je 60 °C, a to bez nutnosti použiť akýkoľvek dodatočný elektrický ohrev. Nová generácia tepelných čerpadiel Zubadan je tak ideálnym riešením nielen pre novostavby, ale aj pre rekonštrukcie starších zástavieb väčších objektov.

Foto: Mitsubishi Electric

Podobné články