Rozžiarte domácnosť úsporným a štýlovým LED osvetlením

23.01.2023, ABC-bývanie.sk | Úsporné bývanie, energie

Svietiť úsporne a štýlovo nikdy nebolo jednoduchšie. Dajte zbohom klasickým žiarovkám a vymeňte ich za moderné, úsporné a dizajnové osvetlenie. Prečo je LED osvetlenie správnou voľbou pri zariaďovaní alebo renovácii interiéru a kde všade sa dá využiť? Čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať.

LED-osvetlenie-1-X.jpg


Investícia, ktorá sa vyplatí

Kto by nechcel ušetriť desiatky eur ročne za osvetlenie, a to najmä v čase, keď ceny energií lietajú ako splašené? S efektívnymi LED žiarovkami získate vyššiu svietivosť pri nižších nákladoch, pretože spotrebujú oveľa menej elektrickej energie ako klasické žiarovky.

Výhodou je aj dlhá životnosť. Zabudnite na časté výmeny: LED žiarovky vďaka svojej technológii vydržia svietiť až 25-násobne dlhšie ako bežné žiarovky. Výrobcovia pri LED výrobkoch uvádzajú od 20-tisíc hodín svietenia a viac, čo v prepočte pri šiestich hodinách svietenia denne znamená životnosť minimálne deväť rokov.


Cena klesá, technológie sa zlepšujú

LED osvetlenie nielenže klesá na cene, vďaka čomu je čoraz dostupnejšou alternatívou do každej domácnosti, ale technológia sa neustále vyvíja. Dnešné LED osvetlenie je efektívnejšie, úspornejšie, udržateľnejšie a kvalitnejšie ako nikdy predtým. Pri výbere úsporného osvetlenia sa preto stáva číslom jeden. Ponúka tiež viacfarebné možnosti, takže ho dokážete jednoducho prispôsobiť svojim aktuálnym potrebám.


Univerzálne použitie LED žiaroviek

LED žiarovky sa dajú použiť vo viacerých zariadeniach, budovách a priestoroch, a to vrátane exteriéru (napr. aj LED reflektory so solárnym napájaním). Okrem toho, tzv. ledky nevyžarujú teplo, preto je ich používanie maximálne bezpečné, príjemné a pohodlné.

LED-osvetlenie-2-X.jpg

Tu je niekoľko príkladov, kde je možné LED žiarovky zakomponovať a svietiť tak efektívnejšie:

  • Kuchyňa – ide o najfrekventovanejšie miesto v domácnosti, preto si zaslúži kvalitné a aj šetrné osvetlenie. Štýlové podsvietenie kuchynskej linky či ostrovčeka LED pásmi dodá miestnosti novú tvár a zároveň slúži aj ako doplňujúci zdroj osvetlenia.
  • Obývacia izba – miesto oddychu, ale posledné roky aj pracovných povinností. LED stolové lampy sú ideálnym riešením na prácu za počítačom, ale aj na čítanie obľúbenej knihy.
  • Kúpeľňa – ani kúpeľňu nemusíte pri umiestňovaní LED osvetlenia obchádzať. Vybrať si môžete praktické bodové LED žiarovky alebo aj moderné podsvietenie zrkadla s LED pásmi.
  • Exteriér – LED osvetlenie nie je nevyhnutne vecou len interiéru. Práve vďaka dlhej životnosti a vysokej účinnosti sú napríklad LED reflektory výborným riešením na osvetlenie tmavých zákutí vašej nehnuteľnosti.

Foto: Andrey_Popov / Shutterstock.com, CHAI UM-IM / Shutterstock.com

Podobné články