Spoznajte prednosti moderného montovaného drevodomu

21.12.2021, ABC-bývanie.sk | Úsporné bývanie, energie

Rýchla výstavba, plánovanie, bezpečnosť, rozumné náklady, vysoká energetická účinnosť. To všetko sú dnes pri výbere bývania dôležité faktory. A práve moderný montovaný drevodom nimi vyniká.

Shutterstock_1106796800-dom-1-X.jpg

 

Rýchla výstavba bez ohľadu na sezónu

Jednou z najväčších výhod modernej montovanej stavby je krátky čas jej zhotovenia. Montovaný dom sa dá postaviť za niekoľko dní, kým na klasickú nehnuteľnosť si môžete počkať aj niekoľko rokov.

V prípade montovaného domu je po dokončení suterénu alebo podlahovej dosky potrebné na pozemku nainštalovať iba prefabrikované prvky. Krátky čas realizácie minimalizuje aj riziká súvisiace s počasím a so sezónou.

Navyše, pri montovanom dome nie je v porovnaní s klasikou potrebný žiadny čas schnutia. Znamená to, že stavanie domu v zime je takisto bezproblémové a dá sa doň nasťahovať bez veľkého vyčkávania.


Energeticky efektívne bývanie

Montované domy možno bez problémov zaradiť aj medzi energeticky efektívne bývanie. Vďaka použitému materiálu – drevu, montované objekty majú optimálnu tepelnú izoláciu, čo dáva staviteľovi plnú právomoc rozhodnúť o energetickej efektívnosti svojho budúceho príbytku.

Okrem realizácie efektívneho bývania sa dá montovaná nehnuteľnosť vybudovať aj ako pasívny alebo nízkoenergetický dom. V ceste k využívaniu solárnej energie a špeciálnej ventilačnej techniky nič nebráni. Sofistikovanou technológiou pohodlného a moderného bývania v takomto dome môže byť aj špeciálna akustická izolácia, ktorá vás ochráni pred hlukom z okolia.

Ak si teda chcete splniť sen o štýlovom a zdravom bývaní, montovaný dom s použitím týchto technológií je ideálne riešenie. Stačí sa len presvedčiť.

Foto: Robert Kneschke / Shutterstock.com

Podobné články