Každý druh tkaniny pri praní chce niečo iné. SensoCare to vie

13.07.2015, Zuzana Božeková | Žena, deti, rodina, zdravie

Gazdinky vedia, že každý druh bielizne pri praní a sušení potrebuje niečo iné. O vhodnú kombináciu všetkých parametrov sa v práčkach a sušičkách Gorenje postará technológia SensoCare.

Práčky a sušičky značky Gorenje s technológiou SensoCare zvládnu starostlivosť o bielizeň na jednotku. Tkaniny si aj po praní vďaka novej technológii udržia pôvodný vzhľad. A navyše, už nebudete musieť strácať čas úmorným žehlením. Už žiadna pokrčená bielizeň alebo nevzhľadné záhyby na nesprávnych miestach.

Gorenje_SensoCare-3-X.jpg


Chod práčky optimalizujú senzory

Technológia SensoCare umožňuje, aby sa každý druh textílie vypral tým najlepším spôsobom. Dbá napríklad na optimálnu kombináciu teploty a množstvo vody, času a rýchlosti odstredenia. Práčky s touto technológiou vynikajú značnou spoľahlivosťou, dlhou životnosťou, úspornou prevádzkou a šetrnosťou voči rozmanitým materiálom. Sú komfortné pri používaní, majú mnohé šikovné riešenia a myslia aj na životné prostredie.

Práčky Gorenje s funkciou Go Green patria do energetickej triedy A -50 %, čo znamená, že majú o polovicu nižšiu spotrebu ako spotrebiče v energetickej triede A. Výkonný, spoľahlivý a tichý motor InverterPowerDrive si poradí aj s deviatimi kilogramami bielizne pri rýchlosti odstreďovania až 1 600 otáčok za minútu. Efektívnu prevádzku riadi osem inteligentných senzorov, ktoré strážia a optimalizujú spotrebu vody, energie a času.

Gorenje_SensoCare-1-X.jpg


Program aj pre malé detí

Vďaka bohatej škále programov a funkcií si práčka z generácie SensoCare poradí s každým problémom. Ich rozdelenie je logické a intuitívne, vybrať si možno z najpoužívanejších a aj špeciálnych programov. O 42-percentnú úsporu času sa postará TimeCare, intenzívny a rýchly spôsob prania. S efektívnym programom EcoCare sa zasa dá ušetriť až 57 percent energie. Medzi obľúbené funkcie patrí napríklad UltraWhite, PerfectBlack, HandWash alebo NightWash (tichá prevádzka v noci).

Najnovšie majú práčky so SensoCare aj programy na odstránenie odolných škvŕn od kávy, vína alebo ovocia. K dispozícii je aj program na pranie oblečenia pre malé deti. Vďaka špeciálnej funkcii sa nemusíte obávať roztočov vo svojej posteľnej bielizni. Nová funkcia OptiDrum automaticky rozpozná hmotnosť bielizne a pomocou IQ senzora prispôsobí ďalšie nastavenia. Špeciálnym režimom prania je AllergyCare. Plákanie je pri ňom o 49 perc. intenzívnejšie a dlhšie, než je obvyklé.

Gorenje_SensoCare-2-X.jpg


Žehlenie konečne príjemné

Aj sušičky z radu SensoCare sú energeticky úsporné, tiché a majú veľa užitočných funkcií. Jednou z nich je parná technológia, vďaka ktorej sú tkaniny po vysušení mäkké, hladké a rovné. Žehlenie je potom menej náročné a podstatne efektívnejšie ako prv. Para je ideálna aj na "osvieženie" textílií, hoci nie sú veľmi znečistené – napríklad deky alebo zimné vetrovky.

Odborníci z firmy Gorenje sa inšpirovali prírodou a nové sušičky vybavili ionizátormi. Anióny vyhladia vlákna, odstránia záhyby a statický náboj nahromadený v priebehu sušenia. Tkanina bude príjemne hebká a mäkká. Ionizátor sa postará o efektívne odstránenie baktérií, roztočov, prachu a nepríjemných pachov z textílie vrátane zápachu tabakového dymu.

Veľkou výhodou je určite XXL bubon a energetická trieda A+++. Program RefreshSteam oživí bielizeň bez nutnosti predchádzajúceho prania, TwinAir zas uľahčí žehlenie tkanín. Sušičky SensoCare sú navyše vybavené senzormi SensorIQ, ktoré riadia inteligentné nastavenie, presne na mieru každého sušenia.

Foto: Gorenje

Podobné články