Pri rekonštrukcii detskej izby využite aj obrázkové doplnky

12.07.2015, Martina Kanisová | Žena, deti, rodina, zdravie

Leto je ideálny čas na skrášlenie detskej izby. Deti sú v tábore či u starých rodičov, a tak sa doma môžete pustiť do vynovenia kráľovstva svojich ratolestí. Tu je zopár tipov, ako na to.

Ak ste si zvolili cestu prekvapenia, nie je na tom nič zlé. Napriek tomu by ste svoje plány mali s dieťaťom nenápadne prediskutovať. Vyplatí sa prebrať a premyslieť aj praktické veci – napríklad či dieťa radšej číta v posteli alebo v kresle, či mu do izby chcete umiestniť počítač alebo potrebuje dostatok priestoru na cvičenie. Vhodné je myslieť i na to, ako vyriešiť prípadné návštevy kamarátov – matrac na zemi, pravdaže, stačí, k dispozícii sú však napríklad aj rozťahovacie poschodové postele.

Detska-izba-Schneider-1-X.jpg


Ako začať?

Plánovaním. Premyslite si, ako a kde bude zapojený počítač. "Ak rekonštruujete celý byt a môžete si vybrať, ako natiahnuť internet, najlepším riešením je štruktúrovaná kabeláž. Neznamená to však, že do detskej izby musíte umiestniť dátovú zásuvku," hovorí Peter Dzurko zo spoločnosti Schneider Electric. Internetové pripojenie v detskej izbe dostatočne pokryje vhodne zvolený wi-fi router.

"Odporúčam tiež dobre sa zamyslieť nad osvetlením. Veľa detských izieb má nevhodne umiestnené či zle namierené svietidlá. Mladým študentom sa potom pri učení príliš namáhajú oči," pokračuje odborník. Ideálne osvetlenie detskej izby podľa neho spočíva je v centrálnom rozptýlenom osvetlení, bodovom osvetlení pracovného stola a bodovom osvetlení miesta na čítanie. "Dnešné deti majú v izbách často veľa elektroniky. Preto je nevyhnutné pri plánovaní brať úvahy aj umiestnenie zásuviek," poznamenáva P. Dzurko.

Detska-izba-Schneider-2-X.jpg    Detska-izba-Schneider-3-X.jpg

Detska-izba-Schneider-4-X.jpg    Detska-izba-Schneider-5-X.jpg

Detska-izba-Schneider-6-X.jpg    Detska-izba-Schneider-7-X.jpg

Detska-izba-Schneider-8-X.jpg    Detska-izba-Schneider-9-X.jpg

Detska-izba-Schneider-13-X.jpg    Detska-izba-Schneider-14-X.jpg

Detska-izba-Schneider-15-X.jpg

Detska-izba-Schneider-12-X.jpg

 Milé obrázky a farebné spestrenie vypínačov a zásuviek deti zaiste poteší


 

Domov robia detaily

Jedna vec je vkusný nábytok, druhá zasa doplnky. Na trhu dnes nájdeme doplnky, aké dokážu povzbudiť kreativitu dieťaťa a umožnia mu pripraviť si izbu podľa seba. Môžu to byť rámy, kam si deti vložia obľúbené obrázky podľa vlastného výberu, alebo nálepky na steny, ktoré spolu pôjdete vybrať alebo si ich vyrobíte.

"Znamenitým osobným detailom sa môže stať napríklad aj taká bežná vec ako vypínač – značka Merten Creativ predstavuje dokonalý priestor na vyjadrenie vlastného názoru, vtipu či citátu," dodáva P. Dzurko. Jednoduchou zmenou pozadia zmeníte vzhľad a štýl vypínača vždy, keď vás ten starý omrzí alebo jeho dizajn vyjde z módy. Merten Creativ je preto vhodnou voľbou najmä do miestností, ktoré často prerábate alebo v nich meníte doplnky.

Detska-izba-Schneider-16-X.jpg

Detska-izba-Schneider-17-X.jpg

Detska-izba-Schneider-18-X.jpg

Detska-izba-Schneider-21-X.jpg

Detska-izba-Schneider-22-X.jpg

Foto: Schneider Electric

Podobné články