Časozberná kronika: pripomenutie krásnych okamihov s rodinou

17.12.2018, Denisa Nováková | Žena, deti, rodina, zdravie

Spoločné chvíle s rodinou, so starými fotografiami a s domácim koláčom. Touto predstavou sa pri tvorbe Časozbernej kroniky našej rodiny inšpirovala Monika Kopřivová, zakladateľka rodinného vydavateľstva Babičkárstvo.

Časozberná kronika našej rodiny umožňuje zdokumentovať až desať rokov rodinného života. Každému roku je venovaných 14 stránok. Kronika uchová spomienky na narodeniny, rodinné výlety či Vianoce, ale aj mimoriadne chvíle a udalosti ako svadba, narodenie dieťaťa alebo sťahovanie.

Vianoce-kronika-1-X.jpg

Vypĺňať kroniku je ľahké. Ku každej téme stačí jedna fotografia a krátky popis. Písanie a výber snímok uľahčia tipy a návod, pomocné otázky. Je len na vás, či budete kroniku vypĺňať systematicky a počas celého roku alebo si k nej sadnete len raz za čas.

Aby kronika vydržala roky, má veľký formát (30 x 30 centimetrov), papier vysokej gramáže a pevnú väzbu. Časozberná kronika je ideálny darček na Vianoce pre každú rodinu. Plus pomáha aj ako liečebná pomôcka pri prvých príznakoch demencie a Alzheimerovej choroby.

Vianoce-kronika-2-X.jpg

Foto: babickarstvo.sk

Podobné články