Čím sú také výnimočné detské výškovo nastaviteľné stoly?

09.06.2022, ABC-bývanie.sk | Žena, deti, rodina, zdravie

Tak, ako sa vyvíjame, menia sa aj naše zaužívané zvyklosti. To sa prejavuje aj v reorganizácii domácnosti. Nový nábytok si síce nekupujeme každý rok, no pri deťoch si ani týmto nemôžeme byť stopercentne istí.

Deti nám rastú, dospievajú a to znamená, že pri jednej školskej zostave stola so stoličkou nezostanú po celé roky. Alebo? Túto myšlienku môžeme „vyložiť na stôl“ za predpokladu, že im zaobstaráme rastúci nábytok.

shutterstock_1996738115-dieta-stol-1-X.jpg


Po centimetroch za novým detským nábytkom

V útlom veku nám deti rastú priamo pred očami. Máme z toho radosť, ale zároveň hľadáme spôsoby, ako im zakaždým vyhovieť výbavou do izby. O niekoľko centimetrov vyššie dieťa už nedokáže sedieť vzpriamene a v prirodzenej polohe končatín za tým istým stolom a stoličkou.

Stále kupovať nové veci je nehospodárne už len preto, že moderný rastúci stôl nájdeme v podobných cenových reláciách ako „bežné“ kancelárske stoly.


Prémiové rastúce stoly

Rovnako sa od seba v základnom vybavení a vo funkciách líšia navzájom tieto špecifické výškovo nastaviteľné modely stolov. Pre zdravie a komfort odporúčame investovať do prémiovej triedy s elektrickým pohonom v svižnej rýchlosti 15 mm/s.

Deti zbytočne nezaťažujeme robustnými modelmi, úplne im postačí detský rastúci stôl s rozmermi 100 x 50 cm pri nosnosti 40-50 kg. Nezabúdame ani na vyššiu mieru bezpečnosti, čo dokazujú zaoblené tvary.

Príslušenstvo a doplnky k výškovo nastaviteľným stolom nevyčnievajú v priestore. Maximálne využívame voľnú plochu vrchnej dosky a dodatočné organizéry na uloženie pomôcok.


V rastúcej súprave aj v dlhodobom sede

Toto je jedna z úžasných vlastností na rastúcom nábytku. Nastaviteľný stôl, popri ergonomickej a výškovo regulovateľnej stoličke, podporuje zdravé dlhodobé sedenie. To možno pomocou ďalších doplnkov dynamicky variovať, napr. použitím kancelárskych rotopedov alebo fitness lôpt na sedenie – práca za stolom sa tak u detí stáva energickou a tým aj produktívnejšou.

Foto: David Pereiras / Shutterstock.com

Podobné články