EKO čistenie domácnosti: účinné, pohodlné a šetrné voči prírode

23.05.2018, ABC-bývanie.sk | Žena, deti, rodina, zdravie

Patríte k ľuďom, ktorým nie je ľahostajný osud našej planéty? Žijete zdravo, hneváte sa na chemikálie, ktoré na nás číhajú z každej strany, a nechcete nimi znečisťovať prírodu? Na upratovanie a čistenie domácnosti nemusíte používať čistiace prostriedky s množstvom chémie.

 Eko-cistenie-1-X.jpg

EKO čistiace prostriedky

Niekto využíva suroviny, ktoré nájde v kuchyni. Napríklad ocot, soľ, jedlú sódu, citróny a ďalšie. Existuje však riešenie aj pre tých, ktorým sa nechce pri čistení zdĺhavo miešať vlastný čistič zo surovín z kuchyne, ale zároveň nechcú škodiť životnému prostrediu chemikáliami. Dokonale čistú domácnosť možno dosiahnuť používaním EKO čistiacich prostriedkov.

Eko čistiace prípravky neobsahujú žiadne chemikálie, ich používanie nemá nijaké negatívne účinky na životné prostredie. Pokojne ich môžete bez obáv vyliať do výlevky, pretože sú biologicky rýchlo odbúrateľné a obsahujú tenzidy výlučne rastlinného pôvodu.

Nepredstavujú tak pre prírodu, vodné zdroje a ani pre zdravie človeka žiadnu hrozbu. Je dobré vedieť, že takéto eko čistenie domácnosti je rovnako účinné ako s bežnými čistiacimi prípravkami.


Multifunkčný EKO čistiaci prostriedok

Nočnou morou je množstvo čistiacich prípravkov v domácnosti. Na každý povrch je určený iný prostriedok, pritom snom každej gazdinky je mať jeden čistiaci prostriedok takmer na všetko. Preto do pozornosti dávame obľúbený čistič na množstvo povrchov: Frosch - BIO multifunkčný čistič povrchov. Je vhodný na podlahy, drevený, kuchynský aj kúpeľňový nábytok, ale i na dlaždice či sanitárne zariadenia.


Eko čistenie v kuchyni

Kuchyňa je miesto, ktoré by sa malo čistiť pravidelne. Pripravuje sa tu jedlo pre celú rodinu, preto je veľmi dôležité, aby prípravky, ktoré v nej používate, boli zdravotne neškodné a pre styk s potravinami bezpečné.

Na umývanie pracovnej dosky, kuchynského nábytku aj mikrovlnky alebo chladničky je vhodný BIO hygienický čistič kuchyne. Neobsahuje žiadne škodlivé chemikálie, ako sú fosfáty, boritany, formaldehydy či iné. Čistič nielenže zbaví spomenuté povrchy nečistôt, ale aj odstraňuje nepríjemné pachy, čo je skvelé v mikrovlnke i chladničke.

Mastnota v kuchyni, ktorá sa každodenným varením a úpravou jedál usádza na všetkých povrchoch, sa len ťažko odstraňuje. Skvelým pomocníkom na mastnotu je zasa Frosch - BIO čistič s aktívnou sódou. Nielenže dôkladne rozpúšťa mastnotu, ale vďaka prírodným zložkám je aplikovateľný aj v zóne potravín.

Eko-cistenie-2-X.jpg


EKO čistenie v kúpeľni

Kúpeľňa a toaleta patria k tým miestam v domácnosti, ktoré čistíme nepretržite. Baktérie, vodné škvrny, zvyšky mydla i usadeniny, to všetko číha v kúpeľni. Ak hľadáte ekologický prostriedok na vyčistenie týchto neduhov, odporúčame BIO hygienický čistič na kúpeľne a toalety. Odstraňuje všetky nečistoty, navyše pohlcuje nepríjemné pachy a šíri príjemnú vôňu. Aj čistenie toalety dá niekedy poriadne zabrať, zvoliť tak môžete ekologický WC čistič so špeciálnou zhustenou konzistenciou, ktorá zaručí, že sa prípravok dostane aj do nedostupných miest.

EKO čistenie domácnosti nemusí zabrať príliš veľa času v prípade, že si pomôžete BIO čistiacimi prostriedkami. Nemusíte sa obávať, že tieto ekologické prípravky nezvládnu upratovanie k vašej spokojnosti. Hoci ponuka slovenských obchodov a supermarketov pokrivkáva, dnes sa EKO čistiace prostriedky dajú kúpiť online.

Foto: Frosch

Podobné články