Vianoce sa už pomaly blížia. Na čo všetko by sme nemali zabudnúť?

20.11.2020, ABC-bývanie.sk | Žena, deti, rodina, zdravie

Žijeme v uponáhľanom čase. Z množstva povinností sa často cítime pod tlakom a v strese. Blížia sa však Vianoce, najkrajšie sviatky roka, keď sa akoby zastaví čas a aj dospelí ľudia sa vracajú do detských chvíľ.

Kto by sa netešil na vianočné sviatky? Tí najmenší najmä pre darčeky, dospelí zasa preto, že rodina bude opäť spolu a jeden na druhého si navzájom nájdeme čas. Čas na blízkych a priateľov. Samozrejmosťou predvianočnej prípravy je aj ozdobovanie vianočného stromčeka a celej domácnosti.

Vianoce-1-X.jpg


Výber umelého vianočného stromčeka

Ak máte jasno v tom, aký stromček bude zdobiť váš príbytok počas Vianoc, či živý alebo umelý, nasledovať by mala otázka, aký bude veľký a vysoký. Väčšinou sa riadime rozmermi izby, najčastejšie obývačky, kde bude vianočný stromček stáť.

Módnym trendom sú dnes vyššie umelé vianočné stromčeky. Platí pravidlo, že čím vyšší stromček, tým širší. Pravdaže, nemusíte sa pri výbere striktne držať tohto pravidla, je to však dobré aj z praktických dôvodov, keďže pri pomere výšky a šírky bude rozložitejší stromček stabilnejší.

V súčasnosti existuje množstvo rozličných druhov umelých vianočných stromčekov viacerých zaujímavých štýlov, farieb, stvárnení. V poslednom čase si čoraz viac nových a spokojných zákazníkov nachádza napríklad umelé vianočné stromčeky pomocou 3D technológií.

Vianoce-2-X.jpg


Urobte si Vianoce podľa svojich predstáv

Na Vianoce sa teší azda každý a mali by sme sa nachystať čo najlepšie. Nielen po stránke varenia a vypekania všakovakých chutných jedál a pečených dobrôt, ale aj vyzdobenia našich príbytkov.

Centrom každej domácnosti počas sviatkov býva vianočný stromček a všetko, čo k nemu patrí. Každý máme svoj vlastný štýl, farebné vyhotovenie, množstvo ozdôb na stromčeku a podobne. Niekto dáva prednosť jednoduchšej výzdobe, iný zas uprednostňuje bohatšiu úpravu. Tak či onak, tradične zdobíme svoje stromčeky vianočnými guľami alebo inými ozdobami v podobe zvončekov, anjelikov, srdiečok, figúrok či iných dekorácií.

Nemali by sme zabudnúť ani na vianočné osvetlenie, ktoré skrášli náš stromček a rozžiari celú domácnosť. Môžete siahnuť po klasických sviečkach alebo použiť jednofarebné či viacfarebné vianočné reťazce.

Foto: Africa Studio / Shutterstock.com, Hornbach

Podobné články