Pracovná stolička má byť pohodlná, inak si to odskáče chrbát

22.05.2014, ABC-bývanie.sk | Otázky a odpovede

Kancelárska stolička môže pri práci veľmi pomôcť, ak sa na nej sedí dobre. Ale aj uškodiť, ak nemá vhodný tvar. Následky možno nepocítime hneď, no po čase nám chrbát ohlási, že nesedíme správne.

Ako vybrať tú správnu kancelársku stoličku? Aké jej vlastnosti a parametre si treba všímať predovšetkým?

Peter N., Banská Bystrica

Odpovedá Jakub Neumann, product manager spoločnosti kika Nábytok

 Kancelárska stolička sa má postarať o to, aby sme po celý pracovný čas – ak máme také zamestnanie, sedeli pohodlne a zdravo. Jej výberu treba venovať veľkú pozornosť. Ak stolička nie je dobrá, už onedlho nám to dá vedieť chrbát či aj bolesti nôh. Ak často sedíme pri počítači, dôležité je aj to, ako sa nám pracuje s myšou a ako pohodlne ju ovládame. Pri dlhšom neprirodzenom pohybe ruky môžeme už čoskoro cítiť bolesti a tŕpnutie zápästia.

Stolička by nám preto mala vyhovovať svojou veľkosťou aj rozmermi opierok a sedadla. Čo sa týka sedadla, je potrebné si vybrať pohodlné, primerane široké a najlepšie anatomicky tvarované. Dôležitá je, pravdaže, aj jeho výšková nastaviteľnosť.

Ďalej by sme sa mali zamerať na stabilitu a pevnosť základne stoličky. Najbežnejšie päťramenné kríže základne sú plne postačujúce na stabilitu aj plynulý pohyb do všetkých smerov. Opierky rúk sú osobitne dôležité pri dlhšom pracovnom čase, keďže umožňujú komfortný uhol a pohodlnú prácu. Pri výbere stoličky je dobré starostlivo vyskúšať kvalitu operadla, hlavnú úlohu hrá bedrová a hlavová opierka. K pohodlnému a zdravému sedeniu tiež prispeje piest, ktorý stlmí náraz pri dosadnutí. Všetky tieto parametre spĺňajú kancelárske systémy a stoličky, ktoré nájdete TU.

Obchodné domy kika ponúkajú bohatý výber kvalitných kancelárií, otočných a rokovacích stoličiek za najlepšiu cenu na slovenskom trhu pre široké spektrum zákazníkov. Kancelárske stoličky dostanete v rozličných cenových hladinách a kategóriách presne podľa svojich potrieb a požiadaviek. V sortimente sú aj detské a študentské stoličky v najrozmanitejších farebných vyhotoveniach.

Foto: kika Nábytok

Podobné články