Majú úver na rozšírenie nákupného centra Eurovea a kancelárií

22.04.2021, Daniela Stričková | Budovy

Firma Eurovea 2 získala jeden z najväčších realitných úverov na Slovensku za posledné roky. Financovanie za 116 miliónov eur bude slúžiť na výstavbu rozšírenia nákupného centra Eurovea v Bratislave a priľahlej administratívnej budovy Pribinova X. Stavebné práce na oboch objektoch už bežia.

Úver na výstavbu projektu poskytol spoločnosti Eurovea 2, s.r.o., syndikát bánk vedený Tatra bankou, spolu so Slovenskou sporiteľňou a s UniCredit Bank. Zmluvnú dokumentáciu pripravila medzinárodná právna kancelária Dentons.

Eurovea-1-X.jpg

"Napriek už vyše roka trvajúcim obmedzeniam spôsobeným pandémiou napreduje projekt rozšírenia komplexu Eurovea podľa plánu. Získanie takéhoto významného financovania v súčasnej zložitej situácii je dôkazom, že v úspešnosť projektu po návrate k normálnemu fungovaniu spoločnosti dôverujeme nielen my, ale aj banky. Eurovea si za viac ako desať rokov od otvorenia vybudovala pozíciu top módnej a nákupnej destinácie v Bratislave a zároveň obľúbeného miesta na trávenie voľného času na dunajskej promenáde. Rozvoj štvrte Eurovea City prinesie ďalšie možnosti pre bývanie, prácu a voľný čas a ešte zvýši atraktívnosť moderného centra Bratislavy," hovorí Peter Korbačka, predseda predstavenstva a.s. Eurovea.

"Veľmi si vážime dôveru klienta v súvislosti s financovaním ďalšieho rozšírenia centra Eurovea. Sfinalizovanie financovania počas obdobia pretrvávajúcej pandémie je potvrdením pripravenosti bánk podieľať sa na financovaní kvalitných projektov aj v náročnom období," uvádza Zuzana Koštialová, prokuristka Tatra banky.

Eurovea-2-X.jpg

Rozšírenie nákupného centra prinesie ďalších 25-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej obchodnej plochy, pričom najväčším ťahákom bude prvá predajňa módneho reťazca Primark na Slovensku. Celková prenajímateľná plocha obchodného strediska dosiahne 85-tis. m². Administratívna budova Pribinova X, priamo prepojená s nákupným centrom, má deväť nadzemných podlaží a prenajímateľnú plochu 18-tis. m². Ponúkne bezpečné, flexibilné a funkčné pracovné priestory v najvyššom štandarde, pričom ašpiruje na ekologický certifikát BREEAM Excellent.

Eurovea-3-X.jpg

Výstavba rozšírenia Eurovei v réžii developerskej firmy JTRE sa začala v decembri 2019, jednotlivé časti budú dokončené v rokoch 2022 a 2023. Pribudnú tu aj nové verejné priestory – predĺženie nábrežnej promenády s aktivityparkom a bulvár Pribinova s novou alejou stromov a námestím pred vstupom do centra. Okrem rozšírenia obchodnej plochy a nových kancelárií prinesie projekt aj byty, z ktorých už viac ako 80 percent má budúceho majiteľa.

Vizualizácie: JTRE

Podobné články

 • Digitálne kroky vo firme Reinoo: obavy z neznámeho sú zbytočné

  Reinoo-Zilina-2-X.jpg

  Digitalizácia vo výstavbe je na Slovensku často akoby strašiakom. Znie to komplikovane a mohlo by sa zdať, že ide o enormné množstvo práce, ktorú treba vykonať za krátky čas. Digitalizácia sa však dá robiť postupne, krok za krokom. Dobrým začiatkom je napríklad súpis nedorobkov a nedostatkov, ktorý úspešne využíva stavebná firma Reinoo.

 • Konferencia Velux Build for Life 2021 o výstavbe zdravších budov

  Konferencia-Velux-4-X.jpg

  Podľa nedávnych štúdií zastavané prostredie ovplyvňuje pohodu človeka rovnako ako náš životný štýl a stravovanie. Ako možno stavať zdravšie a inteligentnejšie budovy, ktoré zlepšujú pohodu jednotlivcov a rešpektujú životné prostredie?

 • Ako si vybrať ten správny softvér na správu budov? Poradíme vám

  Pexels-budova-2-X.jpg

  Rozbiehajúca sa tretia vlna globálnej pandémie prináša správcom nehnuteľností viaceré problémy s hygienickými opatreniami. Zďaleka nejde iba o uzatváranie pracovísk, ale aj o úplnú reorganizáciu kancelárskych priestorov či pretváranie pôdorysov skladov.

 • PlanRadar aj na stavbe najvyššej kancelárskej budovy v Európe

  Varso-Place-Varsava-5-X.jpg

  Spoločnosť HB Reavis, ktorá je aj na Slovensku známa úspešnými developerskými projektmi, sa v Poľsku spojila s aplikáciou PlanRadar. Tú využíva pri výstavbe projektu Varso Place vo Varšave. Po dokončení to bude najvyššia kancelárska budova v Európe.

 • Zjemniť požiadavky na energetickú hospodárnosť budov je zlý nápad

  Neapol-Nittmann-2-X.jpg

  Ministerstvo dopravy a výstavby SR má v úmysle zjemniť požiadavky na energetickú hospodárnosť budov, platforma Budovy pre budúcnosť to považuje za škodlivé, neodôvodnené a manipulatívne.

 • Colliers: investori si v strednej a vo východnej Európe naďalej veria

  3c-architecture-740399_1920-2-X.jpg

  Trhy strednej a východnej Európy stále pociťujú vplyv na transakčnú aktivitu, objem investičných tokov klesol medziročne približne o 22 percent. Tvrdí to spoločnosť Colliers, ktorá sa zaoberá profesionálnymi službami a riadením investícií v oblasti komerčných nehnuteľností.