Špičkové stroje pre náročné upratovacie práce nielen do skladu

21.10.2022, ABC-bývanie.sk | Budovy

Udržať si poriadok na pracovisku môže byť skľučujúca úloha, najmä ak celý deň tlačíte viac ako len papiere a poznámky. Navyše, prostredie skladu nie je vhodné na úpravu bielymi rukavicami.

Medzi balením a vybaľovaním, obsluhou ťažkých strojov a "lietaním" na vysokozdvižných vozíkoch na pravidelnú údržbu veľa času veru neostáva. Udržiavanie skladu v čistote, najmä jeho podláh, môže byť preto samo o sebe prácou na plný úväzok.

7b-Depositphotos_34294849_upratovanie-1-X.jpg

Moderní manažéri a majitelia skladov majú však oproti starým časom "mopu a metly" určitú výhodu: na trhu sú dnes jednak kvalitné cementové škárovacie hmoty, ktorými sa dá veľa nedostatkov odstrániť a prekryť, jednak pokročilé zariadenia na rozsiahle náročné upratovacie práce.


Profesionálne podlahové umývacie stroje

Vo veľkých skladoch, kde plocha podlahy presahuje niekoľko stoviek metrov štvorcových, je umývanie mopom nemysliteľné. No nielen veľkosť priestoru, ale aj väčší druh znečistenia znemožňuje použitie tejto techniky. Na mastné škvrny, veľký prach a iné nečistoty majú oveľa lepšie vybavenie a potrebný výkon moderné umývacie stroje na podlahu.

Pomocou kotúčových kief alebo podlahových podložiek na mechanické pôsobenie v kombinácii s vodou a čistiacim prostriedkom odstraňuje toto zariadenie nečistoty bez veľkej námahy a spotreby energie a času.

Vstavané odsávanie týchto podlahových automatov navyše podporuje okamžité vysušenie podlahy. Podlahová umývacia linka tak nielenže spotrebuje menej vody, ale oproti bežným mopovacím systémom má aj pozoruhodný čistiaci výkon.

Výhodou je aj dôraz na ochranu zdravia. Podlahy čistené na profesionálnej úrovni sa starajú o bezpečnosť na pracovisku minimalizovaním rizika a nehôd pošmyknutia a pádu. Rovnako tak si ľahko vytvárate úhľadné a prívetivé prostredie, dodržiavate normy a šetríte čas aj náklady.


Výkonné odvlhčovače

Vážne problémy zvykne spôsobovať i nadmerná vlhkosť a znečistený vzduch. Oboje môže ovplyvniť životné prostredie a v horšom prípade aj naše zdravie. Príkladom je šírenie plesní, ktorým sa darí vo vlhkom a tmavom prostredí, ako sú sklady, pivnice, kúpeľne či podkrovia.

Pleseň môže nebadane narušiť priestorovú harmóniu a vlastne aj znemožniť využívanie priestorov. Len čo sa objaví čo len jej náznak, treba s tým niečo urobiť. Pretože ak sa problém nerieši v zárodku, rozšíri sa. A to môže mať negatívny účinok na obytné a pracovné priestory, ale aj na naše fyzické a duševné zdravie.

Našťastie sú tu výkonné odvlhčovače, ktoré dokážu tento problém pomerne rýchlo odstrániť bez použitia chémie. Zbavíte sa nadmernej vlhkosti, plesní, nepríjemného zápachu, príznakov alergií a minimalizujete pre pracovný proces nebezpečnú kondenzáciu. Tak sa o tom skúste s týmito šikovnými pomocníkmi presvedčiť v praxi.

Ilustračné foto: Depositphotos

Podobné články

 • Len málo Slovákov sa zaujíma o to, či žijú a pracujú v zdravých budovách

  Zdrave-budovy-2-X.jpg

  Iba pätina Slovákov pri nákupe číta etikety na potravinách. Podľa prieskumu Združenia pre zdravie až štyria z desiatich Slovákov etikety nesledujú nikdy. Etiketa pritom napovie, z čoho je potravina vyrobená a upozorní aj na prípadné nebezpečné látky.

 • Vo februári sa uskutoční online konferencia Green Building 2022

  3c-architecture-740399_1920-2-X.jpg

  Čo konkrétne vyplýva zo Zelenej dohody pre Európu (Green Deal), ako sa s týmito záväzkami vyrovnať a ako reagovať na závery Klimatickej konferencie Organizácie Spojených národov, ktorá sa koncom vlaňajška konala v Glasgowe?

 • Digitálne kroky vo firme Reinoo: obavy z neznámeho sú zbytočné

  Reinoo-Zilina-2-X.jpg

  Digitalizácia vo výstavbe je na Slovensku často akoby strašiakom. Znie to komplikovane a mohlo by sa zdať, že ide o enormné množstvo práce, ktorú treba vykonať za krátky čas. Digitalizácia sa však dá robiť postupne, krok za krokom. Dobrým začiatkom je napríklad súpis nedorobkov a nedostatkov, ktorý úspešne využíva stavebná firma Reinoo.

 • Konferencia Velux Build for Life 2021 o výstavbe zdravších budov

  Konferencia-Velux-4-X.jpg

  Podľa nedávnych štúdií zastavané prostredie ovplyvňuje pohodu človeka rovnako ako náš životný štýl a stravovanie. Ako možno stavať zdravšie a inteligentnejšie budovy, ktoré zlepšujú pohodu jednotlivcov a rešpektujú životné prostredie?

 • Ako si vybrať ten správny softvér na správu budov? Poradíme vám

  Pexels-budova-2-X.jpg

  Rozbiehajúca sa tretia vlna globálnej pandémie prináša správcom nehnuteľností viaceré problémy s hygienickými opatreniami. Zďaleka nejde iba o uzatváranie pracovísk, ale aj o úplnú reorganizáciu kancelárskych priestorov či pretváranie pôdorysov skladov.

 • PlanRadar aj na stavbe najvyššej kancelárskej budovy v Európe

  Varso-Place-Varsava-5-X.jpg

  Spoločnosť HB Reavis, ktorá je aj na Slovensku známa úspešnými developerskými projektmi, sa v Poľsku spojila s aplikáciou PlanRadar. Tú využíva pri výstavbe projektu Varso Place vo Varšave. Po dokončení to bude najvyššia kancelárska budova v Európe.