V utorok 20. septembra sa začína Týždeň zelených budov 2022

19.09.2022, Henrieta Kiššová | Budovy

V utorok 20. septembra t.r. sa začína Týždeň zelených budov 2022. Jeho podujatia sa budú venovať o.i. uhlíkovej stope budov, drevu ako obnoviteľnému zdroju a udržateľným mestám v čase energetickej krízy.

Uhlíková stopa budov, drevo ako obnoviteľný zdroj a alternatíva v komerčnej výstavbe a tiež udržateľné budovy a mestá v čase energetickej krízy – to sú hlavné témy akcií Týždňa zelených budov 2022, ktorý sa rozbieha v utorok 20. septembra. Podujatia venované udržateľnej výstavbe organizuje Slovenská rada pre zelené budovy (SKGBC) posledné dva septembrové týždne.

88b-shutterstock_229019425-budova-1-X.jpg

SKGBC usporadúva tento rok už 12. ročník akcií nadväzujúcich na Svetový týždeň zelených budov (World Green Building Week), ktorý zastrešujú rady zelených budov po celom svete na čele so Svetovou radou pre zelené budovy (World Green Building Council, WGBC). Hlavným mottom tohtoročnej série podujatí po celom svete je #BuildingforEveryone.


Diskusie o aktuálnych témach

„Týždeň zelených budov je skvelou príležitosťou na efektívnu komunikáciu a diskusie o aktuálnych témach, o ekologických, sociálnych a ekonomických aspektoch udržateľnej výstavby,“ hovorí Pavol Kukura, predseda predstavenstva SKGBC. Nad sériou akcií Týždňa zelených budov 2022 prevzal záštitu minister životného prostredia SR Ján Budaj a minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Týždeň zelených budov 2022 zorganizuje SKGBC s podporou generálnych partnerov, spoločností Saint-Gobain, VÚB banka, J&T Real Estate a Corwin SK. Hlavnými partnermi podujatí sú Peikko Slovakia, Siemens, HB Reavis, Rehau, YIT Slovakia, Alto Real Estate. Jednotlivé akcie venované udržateľnej výstavbe podporili aj partneri Prvá stavebná sporiteľňa, Koor, Schüco, MiddleCap, ProInterier a Knauf Insulation.


Zoznam podujatí

20. septembra 2022
Green Business Afternoon
Téma: Drevo ako obnoviteľný zdroj a alternatíva v komerčnej výstavbe
+ prehliadka Spilka Offices

20. septembra 2022
Green Business Club
Slávnostný večer Týždňa zelených budov 2022 v Spilke

22. septembra 2022
Green Business Breakfast
Téma: Uhlíková stopa budov + prehliadka Einpark Offices

26. septembra 2022
Green Walk – Green Talk
Jurkovičova tepláreň s odbornou prehliadkou

29. septembra 2022
Green Business Breakfast
Téma: Udržateľné budovy a mestá v čase energetickej krízy

Ilustračné foto: Shutterstock

Podobné články