Možnosti využitia sendvičových panelov sú naozaj neobmedzené

16.11.2022, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Jedným z najvyužívanejších materiálov pri výstavbe priemyselných objektov, výrobných či skladových hál sú dnes sendvičové panely. Vďaka čomu sa stali "hviezdou" priemyselného a komerčného stavebníctva?

Sendvičové panely jednak majú menej stavebných obmedzení v porovnaní s klasickými materiálmi, ako je napríklad tehla, jednak zanechávajú veľmi málo odpadu. Rýchla inštalácia, cenová dostupnosť a farebná variabilita sú len ďalšími dôvodmi, pre ktoré ho uprednostňujú mnohí investori.

Sendvicove-panely-1-X.jpg

Jeho využitie je možné aj pri budovách so špecifickými teplotnými podmienkami, keďže sendvičový panel vyniká vysokou odolnosťou voči zmenám teploty a premenlivým atmosférickým podmienkam. Na rozdiel od iných obalových alebo tepelnoizolačných materiálov, ktoré majú vo svojom zložení cement alebo iné podobné komponenty, termoizolačný panel je hotový výrobok s vysokou elasticitou. Prirodzené cykly zmrazovania a rozmrazovania teda časom nijako neovplyvnia jeho kvalitu.


Vyššia energetická efektívnosť budov

Tento materiál bol vyvinutý jednoducho na to, aby spĺňal tie najnáročnejšie kritériá pri výstavbe veľkých logistických centier, priemyselných objektov akéhokoľvek zamerania, kde pokrýva stovky metrov štvorcových stien a striech budov. Voľba sendvičového panela preto priamo vplýva na rýchlosť realizácie, úsporu náklady a nenáročnú montáž.

Vďaka týmto pozoruhodným technickým vlastnostiam sa použitie sendvičových panelov začalo postupne rozširovať aj do súkromného sektora – na termoizoláciu bežných obytných budov, domov či kancelárskych priestorov. Takýmto zateplením možno väčšinu budov energeticky zefektívniť, a to bez zbytočných tepelných strát a zbytočného zaťažovania životného prostredia.

Sendvicove-panely-3-X.jpg


Bezpečné a udržateľné projekty

Sendvičové panely tak okrem zníženia nákladov na prácu a inštaláciu pri realizácii predstavujú ešte aj dodatočnú efektívosť z hľadiska spotreby energie. Preto sa z hľadiska tepelnej izolácie stávajú optimálnym riešením pre každého, kto plánuje vytvoriť bezpečný a udržateľný projekt.

Výber správneho stavebného materiálu je jedným z kľúčových rozhodnutí pri budovaní akéhokoľvek objektu. Nechajte si poradiť od tímu odborníkov z JUNIK S&J, ktorí majú bohaté skúsenosti aj s tými najzložitejšími projektami. Viac informácií nájdete na webe https://www.juniksj.sk/sluzby.

Foto: juniksj.sk

Podobné články