Rolovacie mreže sa postarajú o ochranu príbytku aj obchodu

14.12.2021, ABC-bývanie.sk | Materiály, technológie, konštrukcie

Chcete skĺbiť dobrý výhľad a bezpečie? O dostatočnú ochranu pred vlámaním sa postarajú rolovacie mreže, ktoré zároveň umožnia sledovať dianie naokolo. Využitie nájdu nielen v priemyselnej a vo verejnej sfére ako ochranné mreže v nákupných centrách, svoje miesto budú mať i u vás doma.

Roletové mreže sú vhodné aj do domácností – najmä na nižších poschodiach domov ich využijete na balkónoch alebo oknách. Nenarúšajú celkový vzhľad budovy, a pritom bránia vstupu nepozvaných návštevníkov.

Minirol-1-X.jpg


Pevné mreže ochránia každý priestor

Zabezpečenie obchodu či ďalších priestorov je hlavnou výhodou rolovacích mreží. Zárukou ich odolnosti a dlhej životnosti sú kvalitné materiály – oceľ, antikoro alebo hliník. Bezpečnostné mreže sa spoľahlivo a zároveň reprezentatívne postarajú o uzavretie priestoru – najčastejšie práve obchodu v nákupnom centre.


Viac svetla v priestore

Konštrukcia rolovacích mreží sľubuje dostatočný prístup svetla z okolitého prostredia. A to je výhoda predovšetkým pre obchodné strediská, galérie alebo podzemné garáže, kde je dôležité bezpečie a zároveň čo najviac prevzdušnený priestor. Mreže tak pomyselne rozdelia priestor, ten však stále vyzerá opticky dostatočne veľký.

Minirol-2-X.jpg


Bez stavebných zásahov

Rozsah potrebných stavebných zásahov závisí najmä od zvoleného typu rolovacej mreže. Montáž je zväčša jednoduchá záležitosť, nevyžadujú sa pri nej žiadne väčšie stavebné úpravy. Medzi najbežnejšie typy patrí lamelová rolovacia mreža, skladaná obdĺžniková alebo vlnová mreža.

Lamely s preseknutými okienkami aj skladané mreže sú umiestnené v bočných vodiacich lištách v stene. Navíjajú sa na hriadeľ na konzolách pri strope a šetria miesto.

Minirol-3-X.jpg

Minirol-4-X.jpg

Rolovacie mreže Minirol neponúkajú len vysokú odolnosť a bezpečie voči vlámaniu, ale aj dizajn, aký splynie s prostredím. Podľa konečného umiestnenia možno vybrať vhodný typ mreže presne na mieru a prípadne sa dá aj farebne povrchovo upraviť podľa vzorkovníka RAL.

Zaujali vás výhody rolovacích mreží? Kontaktujte predajcu telefonicky alebo prostredníctvom oficiálneho webu a nechajte si vytvoriť ponuku produktov značky Minirol na mieru.

Minirol-5-X.jpg

Foto: Minirol.sk

Podobné články