Stavba roka 2011: najkrajšie dielo si môže vybrať aj verejnosť

13.09.2011, ABF Slovakia | Odborné akcie, veľtrhy, súťaže

O titul Stavba roka 2011 na Slovensku sa v týchto dňoch uchádza 30 diel. Do hlasovania v súťaži, ktorej výsledky oznámia v druhej polovici októbra, sa cez internet môže zapojiť aj verejnosť.

Spomedzi prihlásených stavebných diel je 28 nominovaných v kategórii budovy (novostavby, rekonštrukcie, obnovy), dve sú inžinierske stavby.

Tvorcovia prihlásili do súťaže aj osem rekonštrukcií, medzi nimi sú štyri obnovené známe národné kultúrne pamiatky. Súťaží aj deväť bytových a tri rodinné domy. Medzi prihlásenými stavbami je i bratislavský River Park na nábreží Dunaja a Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave.

Do hlasovania v súťaži sa môže cez internet zapojiť aj verejnosť. Na základe tohto hlasovania udelia organizátori Cenu verejnosti 2011. Hlasovať možno prostredníctvom internetového portálu Zoznam.sk, a to do 7. októbra. Vlani získala cenu verejnosti bratislavská Eurovea.

Organizátorom a jedným z jedenástich vyhlasovateľov 17. ročníka celoštátnej verejnej súťaže Stavba roka 2011 je Združenie pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva - ABF Slovakia. Prihlásené stavby posudzuje odborná porota s medzinárodnou účasťou nominovaná vyhlasovateľmi súťaže: Jej členmi sú: Igor Barta (Nemecko, predseda poroty), Stanislaus Dukat (Rakúsko), Miloš Kremeň (SR), Ivan Petelen (SR), Anton Puškár (SR, podpredseda), František Slávik (SR), Karol Zaremba (SR) a Július Šoltész (SR, expert pre inžinierske stavby).

Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže a Gala večer s odovzdávaním cien Stavba roka 2011 bude 19. októbra t.r., záznam z podujatia odvysiela druhý program Slovenskej televízie (29. októbra o 20.05 h).

Prihlásené stavby zobrazuje galéria pod týmto článkom. Plné názvy diel sú skrátené.

Podobné články