V Prahe-Holešoviciach sa zajtra začne veľtrh Dřevostavby 2018

31.01.2018, Vít Nohejl | Odborné akcie, veľtrhy, súťaže

V Prahe sa vo štvrtok 1. februára začne veľtrh Dřevostavby 2018. Organizátori sľubujú, že štyri výstavné dni budú nabité všetkým, čo súvisí s drevom a drevostavbami. Veľtrh potrvá do nedele 4. februára.

Terinvest-3-X.jpgVeľtrh Dřevostavby má za sebou už 12 ročníkov a každý z nich dokázal priniesť niečo nové a prekvapiť v oblasti výstavníctva i v sprievodných programoch. Drevo ako obnoviteľný materiál a drevostavby ako sofistikovaný produkt stúpajú v obľube a s tým súvisia čoraz väčšie možnosti ich využitia a pribúdanie služieb, ktoré sa do výskumu, výroby a finalizácie drevostavieb zapájajú. Na veľtrhu Dřevostavby preto dnes nájde tú "svoju" tému každý návštevník.


Od klinca po úver

Aktívnou a čoraz vyhľadávanejšou súčasťou veľtrhu sú aj služby, ktoré síce priamo nesúvisia s drevom či drevostavbami, zato nás o to viac približujú od obdivovaného exponátu k reálnej skutočnosti, ku kľúčom od domu. Výhodou veľtrhu je, že ponúkané typy drevostavieb si tu možno doslova ohmatať, pozhovárať sa s ich výrobcami a dokonca si na mieste dohodnúť aj výstavbu domu alebo zhotovenie doplnkov podľa priania a na mieru.

Návštevníci tu nájdu napríklad aj zhotoviteľov striech, tieniacej techniky či dodávateľov inteligentného ovládania domov. Budú tu aj dodávatelia špičkových okien, dverí, podláh či softvéru, náradia, nástrojov a všetkého pre komfort v záhrade a podobne. Vypočujete si viacero odborných prednášok, ktoré vám pri rozhodovaní pomôžu, či už ste súkromná osoba alebo podnikateľ. A ak niekto rozhodne zadovážiť si drevodom, bude tu aj možnosť "posledného klinca" – vyriešiť financovanie priamo na mieste.

Terinvest-2-X.jpg


Aktuálny sprievodný program

Témou dneška sú v stavebníctve očakávané zvýšené požiadavky na tepelnú izoláciu budov. V praxi to znamená, že v budúcnosti bude možné stavať budovy len s tzv. takmer nulovou spotrebou energie alebo pasívne domy. Okrem všeobecne známych prínosov pre životné prostredie, vplyvu na úsporu energií a zdrojov či ďalší rozvoj technológii z obnoviteľných zdrojov tento trend znamená aj príležitosti v niektorých neočakávaných oblastiach.

Tejto problematike sa budú venovať nielen jednotliví vystavovatelia, ale bude zastúpená aj v sprievodnom programe. Medzi jednotlivými prednáškami nájdete preto aj také témy ako Vyhodnotenie energetickej bilancie konkrétneho dreveného nízkoenergetického domu a vyčíslenie úspor nákladov na jeho vykurovanie či Nulová drevostavba – čo to je a kto by ju nechcel?

Foto: Drevodom Rajec, Terinvest

Podobné články