Veľtrh Dřevostavby 2017 ukáže, čo všetko sa už dá z dreva urobiť

31.01.2017, Vít Nohejl | Odborné akcie, veľtrhy, súťaže

Čo všetko sa skrýva za pojmom drevostavba, to na Výstavisku Praha - Holešovice ukáže 2. až 5. februára t.r. najväčší sviatok moderných drevených stavieb v Českej republike. Veľtrh Dřevostavby 2017 ukáže, čo všetko sa dnes dá z dreva urobiť.

Logo-Drevostavby-2017-X.jpgPredstava, že drevostavba je taká malá chalúpka typu "čo les dal", dnes už neobstojí ani v rozprávkach. Potvrdením je záujem o účasť na veľtrhu zo strany všetkých popredných firiem v odbore, z ktorých každá prispeje niečím originálnym, zaujímavým a novým. Návštevníkom sa na veľtrhu Dřevostavby 2017 predstavia moderné drevené domy aj tradícia rešpektujúca rustikálne stavby, oslnivá kombinácia dreva s ďalšími modernými materiálmi, dizajnové skvosty architektov zo severu aj z juhu.

Za touto krásou stoja moderné technológie, chytré stroje, dokonalé pomôcky a šikovné ruky. Jednou z perál sprievodného programu v rámci Salónu drevostavieb bude aj medzinárodná konferencia na tému Tall Wood – teda drevené viacpodlažné budovy. To hlavné, čo veľtrh odborníkom ponúkne, však spočíva v osobných kontaktoch a priamych rokovaniach. V možnostiach pod jednou strechou si predstavované domy porovnať a ohmatať. Získať nikým a ničím nesprostredkovanú predstavu.

Drevostavby-2017-veltrh-1-X.jpg


Technológie, technika, majstri

Veľtrh Dřevostavby 2017 ponúkne novinky v týchto odboroch: drevostavby, konštrukcie, materiály, izolácie, fasády, okná a dvere, strechy, podlahy, schodisko, stroje, náradie, spojovací materiál, softvér, detské ihriská či inteligentná domácnosť. A tiež pestré workshopy zamerané na rozličné stavebno-konštrukčné riešenia.

K vrcholom bude patriť akcia Profesionáli profesionálom vinúca sa celým priebehom veľtrhu. Workshop sa zameria na odovzdanie skúseností profesionálov zo segmentu drevostavieb svojim kolegom, ktorí sa o tento odbor zaujímajú. Každý deň bude pripravených niekoľko tém, kde profesionáli predvedú tie najlepšie riešenia. Záujemcovia získajú akýsi remeselný postgraduál aj cenné kontakty.

Drevostavby-2017-veltrh-4-X.jpg

Drevostavby-2017-veltrh-5-X.jpg


Viacpodlažná realita

Aká je budúcnosť pasívnych drevostavieb po roku 2020? Ide len o jednogeneračné chalupy? Myslíte si, že drevostavba nemôže byť viacposchodová?

Viacpodlažné budovy z dreva – donedávna sen, dnes skutočnosť. Na tento svetový trend nadväzujú aj českí architekti, inžinieri a technici a na veľtrhu predvedú výrazný "český príspevok". Viacpodlažné domy budú realitou veľtrhu Drevostavieb 2017.

Na vlaňajších spoločných veľtrhoch Dřevostavby 2016 a Moderní vytápění 2016 sa zúčastnilo 355 firiem. Popri českých to boli aj vystavovatelia zo Slovenska, z Rakúska, Nemecka, Poľska a Talianska. Počet návštevníkov veľtrhu v roku 2016 bol 28,7-tisíca.

Drevostavby-2017-veltrh-3-X.jpg

 Vlaňajšie spoločné veľtrhy Dřevostavby 2016 a Moderní vytápění 2016 si v Prahe pozrelo takmer 29-tisíc návštevníkov


 

Autor je hlavným manažérom veľtrhu Dřevostavby 2017
Foto: Terinvest, Shutterstock

Podobné články