Veľtrh Střechy Praha 2022 sa bude konať naživo a v marcovom termíne

11.11.2021, Jitka Šefránková | Odborné akcie, veľtrhy, súťaže

V týchto dňoch prebieha intenzívna príprava 23. ročníka stavebného veľtrhu Střechy Praha. Uskutoční sa od 3. do 5. marca 2022 na výstavisku v pražských Letňanoch, popri ňom sa budú konať aj veľtrhy Solar Praha a Řemeslo Praha.

Organizátor zdôrazňuje, že veľtrh sa má uskutočniť naozaj na výstavisku, keďže v roku 2021 sa Střechy Praha v dôsledku pandémie konali virtuálne. Chystaný 23. ročník veľtrhu Střechy Praha možno preto pokladať v istom zmysle aj za prvý. Prvý pokovidový. Všetci sa už tešia na plnohodnotnú akciu a tradičný sviatok všetkých strechárov s kompletnou ponukou výrobkov a služieb pre stavbu a renováciu striech. Mnoho vystavovateľov už teraz avizovalo predstavenie noviniek vo väčšej miere ako inokedy, čo je príjemná správa pre odborníkov aj širokú verejnosť.

Strechy-Praha-2-X.jpg

Zvýraznenými témami blížiaceho sa veľtrhu sú napríklad zelené strechy, zadržiavanie dažďovej vody, fotovoltika v kombinácii s akumuláciou energie či digitalizácia. Tešiť sa môžete na novinky z oblasti zameriavania a 3D modelovania striech, riešení na detekciu zatekania striech, mnohé ďalšie aplikácie a tiež špičkové digitalizované nástroje a náradie. Väčšina z nich bude prezentovaná v rámci Festivalu dreva a náradia, ktorý je už tretíkrát neoddeliteľnou súčasťou veľtrhu.

Strechy-Praha-1-X.jpg

Pripravuje sa aj bohatý sprievodný program plný prednášok, workshopov, praktických ukážok remesiel a súťaží o hodnotné ceny. Uskutoční sa aj tradičná konferencia Izolácie, tentoraz s nosnou témou Konštrukčné detaily v obálke stavieb alebo na zložitosti nezáleží. Problematikou dažďovej vody a zelených striech sa bude zaoberať fórum Modrozelená infraštruktúra, ktoré sa na druhý veľtržný deň bude konať v spolupráci s Českou komorou autorizovaných inžinierov a technikov činných vo výstavbe.

Foto: Střechy Praha

Podobné články