Veľtrh Střechy Praha: poradí, ako ušetriť a využiť energiu zo strechy

23.01.2023, ABC-bývanie.sk | Odborné akcie, veľtrhy, súťaže

Na pražskom výstavisku v Letňanoch sa od 9. do 11. februára t.r. uskutoční veľtrh Střechy Praha. Spolu so súbežnými veľtrhmi Solar Praha, Řemeslo Praha a Festival dřeva a nářadí ponúkne kompletný prehľad materiálov a trendov vo výstavbe striech a v úsporách energií. Produktové novinky ukáže vyše 130 výrobcov a dodávateľov z odboru.

Ako čo najefektívnejšie využiť obnoviteľné zdroje energií? Ako zvýšiť energetickú sebestačnosť? Čo mi prinesie fotovoltika? Tieto a ďalšie otázky sa budú prelínať celým súborom veľtrhov, ktorých hlavnou témou je strecha ako zdroj energie.

Strechy-Praha-1-X.jpg


Múdre energetické riešenia

Rýchly nárast cien elektrickej energie a súčasné dotačné stimuly spôsobili raketový vzostup počtu inštalácií strešných fotovoltických elektrární. Okrem noviniek v strešných materiáloch vystavovatelia ukážu aj nové technológie a systémové riešenia vedúce k úsporám energií, napríklad solárne panely plne integrované do krytiny alebo solárne strešné tašky.

Záujemcovia sa dozvedia komplexné informácie o fungovaní chytrej elektrárne s možnosťou presného riadenia. Chýbať nebude ponuka tepelných čerpadiel alebo prezentácia elektromobilov.


Novinky v klasických krytinách

Výstavné haly budú plné strešných materiálov, návštevníci sa môžu tešiť aj na mnohé novinky v klasických krytinách, či už betónových, pálených, plechových alebo šindľových, alebo v oblasti zelených striech. "Aj keď práve nehľadáte krytinu, určite si nenechajte ujsť predstavenie svetovej novinky – transparentného strešného systému Nebesys, ktorý premieňa šikmú strechu na kompaktnú priehľadnú plochu s panoramatickým výhľadom," hovorí riaditeľka veľtrhu Jitka Šefránková.

Vyberať si môžete z bohatej ponuky ďalších materiálov pre šikmé aj ploché strechy, odkvapových systémov, strešných okien a ich tienenia, rozličných druhov izolácií a kompletných systémov na zatepľovanie budov. Prehliadku doplnia protiplesňové a antibakteriálne nátery a ďalšie produkty, napr. v segmente stavebnej chémie.


Festival dreva a náradia

Množstvo špičkového náradia svetových značiek doplnia profesionálne klampiarske aj tesárske stroje, ktoré sa vyznačujú dlhou životnosťou a vysokým výkonom. Digitalizácia v remesle aj priemysle postupuje rýchlym tempom a pre záujemcov z tejto oblasti je prichystaná prehliadka softvérových riešení a aj dronov. Neprehliadnuteľná bude ponuka pergol a altánkov vrátane ich zastrešenia vhodnými materiálmi.

Strechy-Praha-2-X.jpg


Čo ponúkne sprievodný program

Každý veľtržný deň prinesie aj prednášky, praktické ukážky, súťaže. Nebudú chýbať bezplatné poradenské centrá s odborníkmi na výstavbu všetkých druhov, úspory energií a dotačné programy. Každý deň sa bude konať prednáškový blok zameraný na inteligentné energetické riešenia pre rodinné aj bytové domy, mestá a obce, firmy aj malých živnostníkov.

Fórum s podtitulom Fotovoltika alebo strecha ako zdroj energie sa zameria na povoľovanie fotovoltických elektrární optikou stavebného zákona, terajšie možnosti využitia fotovoltiky na strechách budov, ale aj na ochranu pred bleskom, prepätím a požiarom. Vysvetlené budú aktuálne dotačné tituly a možnosti ich čerpania. Ďalšie prednášky sa zamerajú na využitie dronov v podnikaní, trendy v zazeleňovaní striech či detekciu zatekania do striech.

Foto: Střechy Praha

Podobné články