Vyhlásili ôsmy ročník študentskej súťaže Rodinný dom Velux

28.12.2015, Eva Fačková | Odborné akcie, veľtrhy, súťaže

Spoločnosť Velux Slovensko, spol. s r.o., vyhlásila už ôsmy ročník súťaže Rodinný dom Velux. Podujatie sa organizuje pre študentov stredných odborných škôl so zameraním na stavebníctvo.

V súťaži Rodinný dom Velux majú študenti za úlohu vypracovať štúdiu stavby, kde denné svetlo a prísun čerstvého vzduchu prichádza do objektu cez strechu a prostredníctvom výrobkov Velux. Objekt tiež musí zabezpečiť optimálne vnútorné prostredie pre komfortné a zdravé bývanie. Registrácia záujemcov je možná do 29. januára 2016, súťažné návrhy treba odovzdať najneskôr do 13. mája 2016.

Velux-okno-1-X.jpg

Škola s najvyšším počtom odovzdaných súťažných prác v školskom kole aj tento rok získa špeciálnu cenu – sponzorský dar 300 eur. Vlani si za 12 odovzdaných prác odniesla sponzorský dar Stredná priemyselná škola stavebná v Hurbanove. Okrem ocenenia samotných žiakov dostali cenu aj pedagógovia, vedúci umiestnených súťažných prác.

Zo školského kola, ktoré by na školách malo prebehnúť do polovice mája, postúpia do celoslovenského maximálne tri návrhy z každej prihlásenej strednej odbornej školy. Najviac dva ďalšie návrhy môže porota v školskom kole ohodnotiť tzv. divokou kartou a posunúť ich do celoslovenského kola.

V druhom (finálnom) kole zasadne odborná porota, ktorá vyhodnotí prijaté návrhy a rozhodne o troch víťazoch. Okrem hlavnej ceny môže udeliť aj osobitné ocenenie. Odborná porota sa skladá z jedného zástupcu firmy Velux a dvoch nezávislých odborníkov - architektov.

Výhry v súťaži:

1. cena: 400 eur + cena pre vedúceho práce
2. cena: 250 eur + cena pre vedúceho práce
3. cena: 150 eur + cena pre vedúceho práce
Osobitné ocenenie: v celkovej hodnote 100 eur

Každý účastník pri postupe do celoslovenského kola získa vecnú cenu v hodnote 40 eur. Viac informácií o súťaži možno nájsť TU.

Foto: Velux

Podobné články