Immofinanz nakupuje, prevádzok Stop Shop bude mať teraz 80

25.12.2018, Kristína Kohútová | Správy z firiem

Spoločnosť Immofinanz rozširuje geografický záber svojej značky Stop Shop. Firma nedávno zhruba za 90,5 milióna eur kúpila osem retailových parkov v Slovinsku, Srbsku a Chorvátsku.

Tieto transakcie rozširujú portfólio Stop Shop spoločnosti Immofinanz na 80 pobočiek v deviatich krajinách s viac ako 567-tisíc m² prenajímateľného priestoru a účtovnou hodnotou zhruba 800 miliónov eur. Ďalšie akvizície sa momentálne vyhodnocujú, dve prevádzky Stop Shop v Poľsku a Srbsku sú vo fáze aktívneho rozvoja. Novozískané nehnuteľnosti sa plne prenajaté a generujú ročný príjem z prenájmu 7,2 mil. eur, čo znamená hrubý výnos 8 percent.

Immofinanz-Stop-Shop-1-X.jpg

"Tieto akvizície posilňujú našu pozíciu popredného európskeho prevádzkovateľa retailových parkov a v prípade Chorvátska predstavujú vstup na nový trh, ktorý je pre medzinárodných nájomcov veľmi príťažlivý. Dobré umiestnenie, priaznivé lokálne konkurenčné podmienky a klasický, solídny mix nájomníkov sú charakteristickými znakmi týchto atraktívnych investičných príležitostí. Navyše návratnosť, akú možno dosiahnuť na týchto trhoch, je veľmi zaujímavá. Máme v úmysle zvýšiť počet prevádzok Stop Shop nad sto – ďalšími akvizíciami aj našimi vlastnými rozvojovými projektmi," hovorí Dietmar Reindl, prevádzkový riaditeľ Immofinanzu.

Očakáva sa, že kúpa väčšiny prevádzok sa uskutoční ešte do konca roku 2018. Kúpna cena bude pokrytá interne, z likvidných zdrojov. Balík nehnuteľností v Slovinsku zahŕňa tri retailové parky v Maribore, Krsku a Ptuji s približne 22-tis. m² plôch na prenájom. V Slovinsku má Immofinanz teraz deväť lokalít s 52,3-tis. m² prenajímateľného priestoru. Dva retailové parky kúpené v Chorvátsku majú dovedna 13,5-tis. m² prenajímateľného priestoru a sú v Osijeku a vo Valpove. Prevádzky v Slovinsku a Chorvátsku Immofinanz kúpil od skupiny MID.

Akvizície v Srbsku zahŕňajú maloobchodné parky s približne 32,5-tis. m² v mestách Subotica, Borca a Smederevo. V tejto krajine bude teraz deväť prevádzok pod značkou Stop Shop, majú celkovo 83,6-tis. m² plôch na prenájom. Predávajúcim bola srbská firma MPC Group.

Získané prevádzky majú mix nájomcov s kľúčovými obchodníkmi, ktorí sú už aj v iných centrách Stop Shop, ide napríklad o Deichmann, H&M, C&A, Takko, KiK a Jysk. Po ukončení transakcií budú prevádzky rebrandované v súlade s konceptom Stop Shop.

Foto: Immofinanz

Podobné články