J&T Real Estate s partnermi stavajú Triptych Bankside v Londýne

14.06.2020, Daniel Suchý | Správy z firiem

Developerská spoločnosť J&T Real Estate pokračuje v rozvíjaní aktivít na realitnom trhu v Londýne. Získala financovanie pre projekt Triptych Bankside, prevzala aj londýnskeho developera Sons & Co.

Slovenská firma J&T Real Estate (JTRE) vstúpila na londýnsky realitný trh v roku 2018, keď kúpila projekt v prestížnej lokalite centrálnej štvrte South Bank pri galérii Tate Modern. Získala ho v spolupráci so spoločnosťou Sons & Co., ktorú ustanovila za projektového manažéra zodpovedného za multifunkčný komplex Triptych Bankside s celkovou komerčnou hodnotou vyše 400 miliónov libier (446,2 mil. eur).

V septembri 2019 bola založená pobočka JTRE London. Na jej čelo bol vymenovaný Juraj Marko, ktorý má viac ako 15-ročné skúsenosti na poste projektového manažéra rezidenčných, kancelárskych, hotelových aj priemyselných projektov v JTRE.

Triptych-Bankside-1-X.jpg

 Komplex Triptych Bankside v Londýne, vizualizácia rezidenčnej časti


 

Úver na výstavbu Triptych Bankside

Od spoločnosti ICG Real Estate si JTRE zabezpečila úver 177 mil. libier (197,4 mil. eur). Realitná divízia Intermediate Capital Group, globálneho alternatívneho správcu aktív v hodnote 45,3 miliardy eur (k 31. marcu 2020) s vyše 30-ročnou históriou, má v portfóliu aktíva za viac ako 4,85 mld. eur.

Úver je určený na výstavbu prvého projektu JTRE v Londýne – multifunkčného komplexu Triptych Bankside. V troch vežiach na prestížnej adrese 185 Park Street tu bude 169 bytov, vyše 5 600 m² kancelárií na prenájom, 1 350 m² obchodných priestorov a rovnaká plocha pre kultúru. Budovy sa už stavajú, dokončenie je plánované na rok 2022.

Triptych-Bankside-2-X.jpg

 Komplex Triptych Bankside v Londýne, vizualizácia kancelárií a rezidencií


 

Ocenenie kvality portfólia JTRE

"V Spojenom kráľovstve sme na financovanie potrebovali partnera s hlbokou znalosťou realitných projektov, ktorý dokázal oceniť nielen samotný zámer Triptych Bankside, ale aj naše dlhodobé pôsobenie v strednej a vo východnej Európe, kde sme dokončili a prevádzkujeme širokú paletu objektov v hodnote viac ako 1,2 mld. eur. Získanie úveru, najmä v týchto neľahkých časoch, je potvrdením kvality portfólia JTRE aj celého tímu spoločnosti," hovorí výkonný riaditeľ J&T Real Estate Pavel Pelikán.

"Sme radi, že sme sa stali partnermi JTRE v prvotriednom projekte v centrálnom Londýne. Kvalita developmentu, bohaté skúsenosti a finančná sila investora nás viedli k istote, že ide o príležitosť, ktorú si nesmieme nechať ujsť, napriek situácii súvisiacej s pandémiou Covid-19," poznamenáva Kevin Cooper, riadiaci partner Real Estate London v ICG.


Akvizícia firmy Sons & Co.

Developerskú firmu Sons & Co. založili bratia Alexander a Christian Stockerovci spolu so Simonom Robertsom. Za 30 rokov realizovali vyše 550 bytov a budov najvyššieho štandardu v centrálnom Londýne s celkovou hodnotou viac ako 200 mil. libier (223 mil. eur). Do JTRE London prinášajú dlhoročné skúsenosti z developmentu na náročnom londýnskom trhu.

Triptych-Bankside-3-X.jpg

 Triptych Bankside v Londýne, vizualizácia výhľadu z terasy rezidencie


 

"Akvizícia Sons & Co. urýchlila budovanie našej pozície v Spojenom kráľovstve. Realizujeme veľký projekt Triptych Bankside a o ďalšie sa zaujímame. Nebolo by to možné bez lokálnych znalostí a skúseností v procese developmentu. Preto sme radi, že sme formálne potvrdili náš vzťah so Sons & Co., vďaka čomu máme lokálny tím, ktorý nám pomôže zanechať výraznú stopu na londýnskom trhu," dopĺňa Juraj Marko, výkonný riaditeľ JTRE London.

"Sme si istí, že naša znalosť londýnskeho trhu v spojení s významnými zdrojmi a medzinárodnými skúsenosťami JTRE nás zaradia medzi lídrov. Keď vyjdeme zo súčasnej krízy, veríme v pokračujúce posilňovanie londýnskeho trhu. Našou prioritou je využiť túto situáciu na ďalšie rozšírenie nášho portfólia," dodáva Alex Stocker, riaditeľ developmentu v JTRE London.

Tím Sons & Co. s 21 zamestnancami sa stáva súčasťou JTRE London, novej pobočky slovenského developera, ktorá sídli na adrese 22 Welbeck Street. Vedenie spoločnosti tvoria: Juraj Marko (výkonný riaditeľ), Alex Stocker (riaditeľ developmentu), Christian Stocker (riaditeľ pre akvizície) a Simon Roberts (riaditeľ realizácie stavieb).

Vizualizácie: J&T Real Estate

Podobné články