Lomnické korzo: firma TMR uvažuje preinvestovať v Tatrách 50 mil. eur

30.06.2011, SITA | Správy z firiem

V najbližších piatich rokoch by malo v centre Tatranskej Lomnice vo Vysokých Tatrách pribudnúť 537 lôžok. Nové ubytovacie kapacity vyrastú v rámci projektu Lomnické korzo.

Výstavbu pripravuje spoločnosť Tatry Mountain Resorts (TMR). Celkové predpokladané investičné náklady sú približne 50 miliónov eur. Pôvodne sa síce uvažovalo s takmer 1 000 lôžkami v rozličných druhoch ubytovacích zariadení, TMR však tento zámer prehodnotila a projekt upravila tak, aby mal viac rodinný charakter.

Ubytovacie kapacity predstavujú len časť projektu Lomnické korzo. Jeho súčasťou budú aj nové obchodné prevádzky a priestory pre služby, podzemné garáže a povrchové parkoviská, uviedla Katarína Šarafínová zo spoločnosti TMR.

Projekt Lomnické korzo sa bude realizovať na ploche takmer 55-tisíc štvorcových metrov, z čoho zeleň bude tvoriť 43,5 percenta územia. Súčasťou zámeru je vybudovanie 401 parkovacích miest, z toho zhruba tri štvrtiny budú v podzemných garážach.

Lomnické korzo by malo prepojiť železničnú stanicu s údolnou stanicou novej šesťsedačkovej lanovky v Tatranskej Lomnici a prispieť k skvalitneniu služieb cestovného ruchu, ktorý je nosnou hospodárskou činnosťou vo Vysokých Tatrách. Realizáciu projektu Lomnické korzo spustí TMR už v roku 2011.

"Na úvod sa začne budovať infraštruktúra. Prvá fáza projektu, pozostávajúca z 11 objektov, by mala byť sprevádzkovaná do zimnej sezóny 2012-2013," dodala K. Šarafínová. Celý projekt by mali dokončiť v nasledujúcich dvoch rokoch.

Spoločnosť TMR, a.s., Demänovská Dolina, je najväčším subjektom v cestovnom ruchu na Slovensku, vlastní a prevádzkuje lyžiarske strediská a hotely v Nízkych a vo Vysokých Tatrách. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Grand Jasná, Tri studničky a Ski Záhradky, vo Vysokých Tatrách firma vlastní a prevádzkuje strediská v Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci a Liptovskej Tepličke, ako aj hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica a Grandhotel Starý Smokovec.

Vlastnícky podiel v TMR má prostredníctvom svojich členských spoločností aj skupina J&T. J&T Banka vlastnila k polovici mája zhruba 17-percentný podiel na emisii akcií TMR a J&T Securities Management Ltd. takmer 6,5-perc. podiel. Drobní akcionári mali tretinový podiel.

Podobné články