Protherm Production v roku 2019 s takmer 10-perc. rastom výroby

13.06.2020, Oľga Gluštíková, SITA | Správy z firiem

Jeden z najväčších zamestnávateľov na Záhorí, Protherm Production v Skalici, má viaceré novinky. Vlani firma zaznamenala takmer 10-percentný rast počtu vyrobených kotlov a zariadení na ohrev teplej vody.

"Celkovo sme v roku 2019 zhotovili 613,7-tisíca výrobkov," informuje Peter Kuba, riaditeľ Prothermu Production. Spoločnosť rozbehla výrobu viacerých noviniek, produkcia sa kontinuálne zvýšila takmer na všetkých výrobných linkách.

Protherm-Production-1-X.jpg


Investičné projekty

Materský koncern Vaillant Group pôvodne plánoval v roku 2019 v Skalici preinvestovať 6,5 milióna eur, objem investícii napokon stúpol až na 7,4 mil. eur. Najväčšie investície smerovali do rozvoja výroby.

"Išlo najmä o rozširovanie produkčných kapacít, budovanie nových liniek na zhotovovanie vnútorných jednotiek tepelných čerpadiel a novej výrobnej linky pre elektrické ohrievače vody. V logistickom centre bol vybudovaný nový protipožiarny systém za viac ako pol milióna eur, 400-tis. eur smerovalo do modernizácie testovacieho strediska," vysvetľuje Protherm Production.

Spoločnosť vlani rozbehla výrobu inovovaných elektrických kotlov, ktoré sa môžu ovládať aj cez aplikáciu v smartfóne či tablete. Tieto kotly získali aj ocenenie Slovenský výrobok roku 2019 od Slovenskej spoločnosti pre techniku prostredia. Na jeseň 2019 spustil podnik výrobu mimoriadne úsporných závesných kondenzačných kotlov Vaillant ecoTec.

Protherm-Production-3-X.jpg

 V marci 2020 Protherm Production oznámil, že investoval takmer 400-tisíc eur do modernizácie svojho testovacieho centra v Skalici


 

Novinky vo výrobe

V predchádzajúcich rokoch sa zvyšoval dopyt po elektrických prietokových ohrievačoch vody, ktoré Protherm Production skladal na jednej z montážnych liniek. Vývojové oddelenie v Skalici predstavilo už aj novú verziu týchto výrobkov, čo narastajúci dopyt ešte posilnilo. Začiatkom tohto roku v závode preto pribudla nová linka na produkciu inovovaných modelov elektrických ohrievačov vody, ktoré sa vyvážajú najmä do Nemecka a ostatných krajín Európy.

"Ich výroba by mala dosiahnuť 160-tis. kusov ročne," spresňuje P. Kuba. Medzi ďalšie plány Prothermu patrí zvýšenie produkcie vnútorných jednotiek tepelných čerpadiel – hydraulických veží uniTower; skalický závod je ich výhradným skupinovým výrobcom.

Protherm-Production-4-X.jpg

Závod Protherm Production v Skalici patrí medzi najznámejších producentov vykurovacích zariadení v Európe. Je členom medzinárodného koncernu Vaillant Group, ktorý sídli v nemeckom Remscheide a zhotovuje vykurovacie technológie značiek Vaillant, Protherm, Saunier Duval, Bulex, DemirDöküm, Glow Worm a Hermann.

V Skalici sa produkuje široký sortiment plynových a elektrických kotlov a prietokových ohrievačov vody pre krajiny Európy, Ázie a Afriky. Najväčší podiel exportu ide do Nemecka, Belgicka, Ruska a ostatných krajín Európy.

Foto: Protherm Production

Podobné články