Protišmykové rohože na pracovisku zaručia bezpečnosť aj čistotu

02.10.2018, ABC-bývanie.sk | Správy z firiem

Vybavenie pracoviska nie je jednoduchá záležitosť. Zamestnávateľ nesmie zabudnúť na mnohé dôležité prvky a musí myslieť nielen na dizajn, ale aj na praktickú stránku veci a bezpečie svojich pracovníkov. Jedným z prvkov, ktoré by nemali chýbať v žiadnej kancelárii, predajni ani vo výrobni, sú protišmykové rohože.

 Rohoze-1-X.jpg

 Vstupné rohože spoľahlivo ochránia budovu pred roznášaním prachu a špiny z obuvi


 

Pre vchody aj na schody

Na pracovisku je hneď niekoľko miest, kde rohože môžete potrebovať. Prvým je vstup do budovy. Tam by mala vzniknúť tzv. čistiaca zóna, teda miesto, kde sa prichádzajúce osoby zbavia nečistôt na obuvi. Ak je táto zóna správne a kvalitne zariadená, dokáže zachytiť až 90 percent nečistôt. Práve tam má rohož svoje miesto, keďže pomáha zachytiť väčšinu špiny z topánok. Do budovy už potom vchádzate s čistým štítom.

Ďalšie miesto, kde sa oplatí položiť protišmykové rohože, sú schody. Pri chôdzi po schodoch môžu vznikať nepríjemná pracovné zranenia, najmä ak sú napríklad z dlažby či kameňa. Ich povrch je ešte nebezpečnejší, ak sa umývajú. Keď na schodisko umiestnite protišmykové rohože, budú oveľa bezpečnejšie a o svojich zamestnancov sa tak postaráte veľmi jednoducho. Možno ich použiť na vnútorné i vonkajšie schody.

Rohože nájdu svoje miesto aj na ďalších plochách, kde môže hroziť pošmyknutie. Pevné nylonová vlákna s protišmykovou podložkou ich na mieste zachytia a nedovolia, aby sa vaša noha kĺzala.

Rohože slúžia takisto pred vstupmi do ďalších častí budov. Napríklad v hoteli pred dverami do hotelových izieb alebo v administratívnych komplexoch pred vstupmi do kancelárií. Priestor zároveň oddeľujú a zachytávajú zvyšné nečistoty.

Rohoze-3-X.jpg

 Do hotela sa hodia dizajnové protišmykové rohože


 

Svoje miesto majú tiež pri pracovných strojoch. Tam patria ergonomické gumové rohože, ktoré sa popri bezpečnosti postarajú aj o pohodlie. Pri pracovnom stroji je potrebné zväčša dlho stáť, preto sa na správnej rohoži nohy tak rýchlo neunavia.


Nie sú len bezpečné, dobre tiež vyzerajú

Rohože tak plnia funkciu čistiacu, bezpečnostnú aj dizajnovú. Správne zvolené rohože prispievajú k celkovému imidžu firmy a pracovisko potom vyzerá čisto a upravene. Môžete si takisto nechať zhotoviť rohože s vlastným logom alebo vo farebnej kombinácii, aká sa hodí k vašej spoločnosti.

Ak vás desí starostlivosť o rohože a nechce sa vám ich pravidelne čistiť, môžete využiť aj službu prenájmu rohoží. Špecializovaná firma sa potom postará o výrobu a nákup protišmykových rohoží presne pre vaše potreby. Keď sa neskôr znečistia, príde si ich vyzdvihnúť a ihneď vám na miesto položí rohože nové. Staré medzitým vyčistí a nabudúce ich privezie a vymení. Postará sa aj o opravu starých opotrebovaných protišmykových kobercov. Môžete tak mať čisté a upravené pracovisko s vynaložením minimálneho úsilia.

Rohoze-4-X.jpg

 Ergonomické rohože zaručujú bezpečie aj pohodlie


 

Foto: Lindström

Podobné články