R. Brecelyho odvolali, ministrom dopravy a výstavby je Á. Érsek

31.08.2016, SITA | Správy zo stavebníctva

Nástupcom ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Romana Brecelyho (Sieť) sa stal doterajší rezortný štátny tajomník Árpád Érsek (Most-Híd).

Ersek-most-hid-2-.jpgPrezident republiky Andrej Kiska dnes v podvečer odvolal z postu ministra dopravy R. Brecelyho a na jeho miesto vymenoval Á. Érseka (na snímke). Výmena na čele rezortu dopravy súvisí s nedávnym prestupom pätice poslancov zo strany Sieť do poslaneckého klubu Mosta-Híd.

R. Brecely už v utorok podal demisiu, čím potvrdil svoje rozhodnutie po zasadnutí koaličnej rady z 19. augusta. Vzhľadom na zmeny v politickom usporiadaní parlamentu to označil za konštruktívny krok a správne riešenie súčasnej situácie. R. Brecely sa stal ministrom dopravy 23. marca tohto roku, keď vznikla terajšia koaličná vláda na čele so Smerom. Za svoje najdôležitejšie rozhodnutia v úlohe ministra označil analytickú prácu a s ňou súvisiace zmeny v koncesnej zmluve na výstavbu a prevádzku bratislavského obchvatu, riešenie kritickej situácie v systéme elektronických diaľničných známok, či zapojenie rezortu dopravy do projektu Hodnota za peniaze.

Á. Érseka na post ministra dopravy navrhol Most-Híd minulý týždeň. Ako štátny tajomník ministerstva dopravy pôsobil aj vo vláde Ivety Radičovej v rokoch 2010-2012. Vláda SR dnes odvolala Á. Érseka z funkcie štátneho tajomníka, jeho nástupcu na tomto poste by mala nominovať Slovenská národná strana.

Foto: most-hid.sk

Podobné články