Tento týždeň chcú vyhlásiť súťaž na projekt nemocnice Rázsochy

27.05.2019, SITA | Správy zo stavebníctva

Ministerstvo zdravotníctva SR tento týždeň vyhlási súťaž na vypracovanie projektu novej nemocnice na Rázsochách v Bratislave. V televíznej relácii V politike na TA3 to povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Predpokladaná hodnota zákazky má byť 17 miliónov eur. "Myslím si, že všetko je na najlepšej ceste, aby sme v normálnom časovom horizonte mali novú univerzitnú nemocnicu," uviedla A. Kalavská. Podľa nej sa snažili vytvoriť také podmienky, aby sa do obstarávania prihlásili najväčší hráči na európskom trhu. Ministerka chce spraviť všetko pre to, aby súťaž nebola napadnuteľná, aby čo najskôr obstarali projektanta novej nemocnice.

Razsochy-1-Bratislava24-sk-1-X.jpg

A. Kalavská v polovici mája za prítomnosti predsedu vlády Petra Pellegriniho podpísala zmluvu so spoločnosťou Metrostav na búranie skeletu objektu na Rázsochách. Podľa zástupcu Metrostavu Jana Hehejíka by sa demolácia konštrukcií mala začať najneskôr na konci júna. Na prelome júla a augusta má byť potom už zjavné, že objekty skeletu na Rázsochách miznú. Ministerstvo vtedy informovalo, že počas desiatich dní vyhlásia verejné obstarávanie na komplexnú prípravu projektu novej Univerzitnej nemocnice Bratislava v lokalite Rázsochy.

Foto: Bratislava24.sk

Podobné články