Nehnuteľnosti na bývanie zdraželi na Slovensku medziročne o 7 perc.

08.10.2018, SITA | Bývanie, ceny, financovanie

Ceny nehnuteľností na bývanie, čiže bytov a rodinných domov, v eurozóne aj v rámci celej Európskej únie v druhom kvartáli 2018 v medziročnom porovnaní stúpli zhodne o 4,3 percenta.

Medzikvartálne obytné nehnuteľnosti v eurozóne aj v krajinách Európskej únie v druhom štvrťroku t.r. zdraželi zhodne o 1,4 percenta. Informoval o tom štatistický úrad Eurostat. Na Slovensku sa ceny bytov a rodinných domov v druhom kvartáli 2018 medziročne zvýšili o 7 perc., oproti predchádzajúcemu štvrťroku stúpli o 1,2 perc.

Dom-2-byvanie-1-X.jpg

Spomedzi krajín EÚ, ktorých údaje mal Eurostat k dispozícii, ceny nehnuteľností na bývanie medziročne najviac vzrástli v Slovinsku (o 13,4 perc.), Írsku (12,6 perc.), Portugalsku (11,2 perc.) a Maďarsku (10,4 perc.). Medziročný pokles cien zaznamenali vo Švédsku (o 1,7 perc.) a v Taliansku (-0,2 perc.).

Medzikvartálne obytné nehnuteľnosti v druhom štvrťroku t.r. najviac zdraželi v Slovinsku (o 4,2 perc.), na Malte (3,2 perc.) a v Lotyšsku a Rumunsku (zhodne o 3,1 perc.). Medzikvartálny pokles cien bytov a rodinných domov mali len v Chorvátsku (-0,2 perc.).

Foto: ABC-bývanie.sk

Podobné články