Záujem o nehnuteľnosti stúpol, najviac o rodinné domy v Bratislave

04.03.2021, Peter Porubský | Bývanie, ceny, financovanie

Po Novom roku návštevnosť slovenských realitných portálov výrazne vzrástla. Koncom januára 2021 počet návštev oproti decembru stúpol o viac ako 70 percent, záujem prekonal aj január 2020.

Začiatok roku 2021 mnohých realitných odborníkov prekvapil. Napriek stúpajúcej krivke nových prípadov nákazy koronavírusu prudko vyletela nahor aj návštevnosť realitných portálov na Slovensku: v závere januára dosiahla 923 727 za týždeň.

Nehnutelnosti-zaujem-3-X.jpg

"Pribúdanie návštevníkov po sviatkoch je každoročne bežné, tento rok však dosiahlo rekordné čísla aj v absolútnych hodnotách, aj oproti obdobiu pred pandémiou. V porovnaní s decembrom 2020 sa návštevnosť realitných portálov zvýšila o 72 percent a prekročila aj počet návštev spred roku o 42 perc.," vysvetľujú analytici portálu Nehnuteľnosti.sk.

Návštevnosť realitných portálov mala v januári rastúci trend a záujemcovia o nové bývanie si inzeráty nielen prezerali, ale oveľa častejšie aj kontaktovali realitné kancelárie. V poslednom januárovom týždni sa počet kontaktovaní inzerátov na portáli Nehnuteľnosti.sk zvýšil oproti decembru o 172 perc., čo je takmer trojnásobný vzostup. Počet kontaktov prekonal aj rovnaké obdobie pred pandémiou takmer o 20 perc.

Nehnutelnosti-zaujem-1-X.jpg

 Najvyhľadávanejšie kategórie na portáli Nehnuteľnosti.sk


 

"Podľa všetkých ukazovateľov dopyt po nehnuteľnostiach stále rastie aj napriek zlej pandemickej situácii. Je to spôsobené pravdepodobne tým, že mnohí záujemcovia o nové bývanie riešenie svojich potrieb vinou koronakrízy dlho odsúvali a hoci je výhľad zlepšenia situácie na Slovensku neistý, chcú si situáciu čo najskôr dať do poriadku," dodávajú analytici Nehnuteľnosti.sk.

V januári Slováci najviac vyhľadávali bývanie v Bratislavskom kraji. Do top 5 vyhľadávaných nehnuteľností sa dostali rodinné domy v Bratislavskom (13 perc.), Trnavskom (4,7 perc.) a Nitrianskom kraji (3,5 perc.), ale aj trojizbové (5 perc.) a dvojizbové byty (4,6 perc.) z Bratislavského kraja.

Nehnutelnosti-zaujem-2-X.jpg

 Vývoj návštevnosti portálu Nehnuteľnosti.sk (Zdroj: AIMmonitor - IAB Slovakia)


 

Foto: ABC-bývanie.sk
Grafika: Nehnuteľnosti.sk

Podobné články